Gaisrų pašvaistės nušvietė Kalkiškę, Traksėdžius, Šilutę

gaisras traksedziuose rolandoPastarosiomis savaitėmis Šilutės rajone nepaliauja liepsnoti gyvenamieji ir ūkiniai pastatai. Prieš savaitę Tilžės gatvėje užsidegė senolės gyvenamasis namas, praėjusį penktadienį nuo liepsnų gynėsi nelaimių persekiojama Švėkšnos seniūnijoje gyvenanti šeima, šeštadienio naktį Traksėdžiuose gaisras kilo vietinio gyventojo garaže.

Dar vienas smūgis Kalkiškėje gyvenančiai šeimai

Kiek negandų gali ištverti viena šeima? Į šį retorinį klausimą ir atsakyti galima nebent filosofiškai: tikriausiai visas, kad ir kiek jų būtų lemta.gaisras tilzes g rolando

Švėkšnos seniūnijos Kalkiškės kaimo gyventojai, šiuo metu auginantys du vaikus, po košmariškos penktadienio nakties vėl mėgina atsistoti ant kojų. Šią šeimą per pastaruosius kelerius metus užgrūdino ne viena skaudi nelaimė: sūnaus žūtis, automobilio gaisras, dukters trauma.

Praėjusio penktadienio naktį, apie 2.30 val. šuns lojimo, kaimynų riksmų ir gaisro pašvaistės pažadinta kalkiškėnų šeima nustėro: kaip gali degti jų daržinė, kurioje net nėra elektros?

Tačiau analizuoti nelaimės priežasčių nebuvo kada: visiems keturiems šeimos nariams (tėvams, jų dukrai ir sūnui) teko šokti iš lovos bei stengtis išgelbėti kuo daugiau turto – kieme liepsnojo medinė daržinė. Prie šio pastato yra priblokuotas ir ūkinis pastatas – netrukus liepsnos persimetė ir į jį. Liepsnojančiame tvarte blaškėsi gyvuliai.

Pirmieji į nelaimės vietą atvykę Švėkšnos ugniagesių komandos gelbėtojai padėjo šeimininkams saugiai išvesti iš gaisro 4 raguočius, porą kiaulių, iš narvų išleisti būrelį triušių.

Netrukus į sodybą atvyko papildomos ugniagesių pajėgos – Šilutės gelbėtojų ekipažas. Tačiau darbo įvykio vietoje tik daugėjo, nes liepsna pastebėta ir garaže.

Transporto priemonę susizgribta išvaryti į lauką. Šeimos mašiną pavyko išsaugoti, tik apsilydė priekinis bamperis.

Ugniagesiams liepsnas galiausiai pavyko numalšinti. Tačiau nuostoliai didžiuliai. Sudegė daržinė, ūkinio pastato stogas, apie 20 tonų šieno, keli kubiniai metrai medienos, grūdų atsargos, ūkininkų inventorius.

Gaisro priežasčių ir aplinkybių tyrimas tęsiamas. Pagrindinė versija – piktavališkas padegimas, mat degusiuose pastatuose elektros nebuvo. Saugumo sumetimais elektros tiekimą į ūkinius pastatus naktimis šeimininkai kaskart  nutraukdavo, išjungdami vadinamąjį automatą.

Naujos nelaimės prislėgta šeima įvykio vietoje pasakojo, kad pastaruoju metu niekaip negali atsikvėpti nuo negandų.
Prieš penkerius metus tėvai palaidojo sūnelį. Grįždamas po pamokų mažametis iššoko iš autobuso ir beatodairiškai pasileido namų link – jį mirtinai parbloškė pro šalį kaip tik tuo metu važiavęs moters vairuojamas automobilis.

Maždaug prieš ketverius metus sodybos kieme visiškai sudegė šeimos automobilis.

Prieš trejus metus sunkią traumą patyrė mažametė šių tėvų dukra.

Šios nelaimės išvakarėse ugniagesiai skubėjo į Švėkšnos Knygnešių gatvę, kur degė vieno namo dūmtraukyje susikaupę suodžiai.

Traksėdžiuose apdegė vyras, vos išvengta sprogimo

Šeštadienio naktį Traksėdžių gyvenvietės Šilojų gatvėje degė garažas. Tą naktį dar nenuėję miegoti kaimynai gaisrą pastebėjo tik tada, kai pastatas jau degė atvira liepsna.

Žmonės ėmė šauktis ugniagesių pagalbos, tačiau į Bendrąjį pagalbos centrą jiems prisiskambinti iškart nepavyko. Vos tik prisiskambinus, nedelsdami atvyko ugniagesiai.

Pirminiais duomenimis, galimai neblaivus garažo šeimininkas viduje numetė neužgesintą nuorūką ir išėjo. Po kiek laiko nuo nuorūkos pradėjo smilkti skudurai ir įsižiebė ugnis.

Supratęs, kad jo garaže kilo gaisras, 60-metis šeimininkas atskubėjo gelbėti savo turto. Bandydamas nuo ugnies apsaugoti garaže buvusius daiktus, vyras apdegė ranką.
gaisras kalkiske rolando
Liepsna suniokojo skarda apkalto garažo vidų. Nudegė ir viduje buvusio dujų baliono žarnelė, kuria balionas prijungtas prie dujinės viryklės, pastato viduje ėmė tekėti dujos. Tik per atsitiktinumą išvengta sprogimo.

Iš degančio namo išvesta senolė

Vasario 14-ąją, prieš vidurnaktį, Šilutėje degė gyvenamasis namas, kuriame anksčiau veikė baras. Pastaraisiais metais šis namas užsidega bene trečią kartą.

Gavus žmonių pranešimą apie gaisrą, į įvykio vietą buvo išsiųsti ugniagesiai gelbėtojai ir greitoji medicinos pagalba. Kai į Tilžės g. 16 namą atvyko ugniagesiai, pastato stogas jau degė atvira liepsna.

Ugnis buvo apėmusi bituminius stogo dangos lakštus, patalpos skendėjo dūmuose. Iš degančio pastato ugniagesiai išvedė senolę, kuri po medikų apžiūros atsisakė vykti į ligoninę.

Ugniagesiai laiku pažabojo ugnį jai nespėjus išplisti į pirmojo aukšto komercines ir gyvenamąsias patalpas. Ugnis apgadino tik dalį namo stogo.

Šis pastatas, kurio vienoje pusėje anksčiau buvo įsikūręs šiuo metu neveikiantis baras, dega jau ne pirmą kartą.

Spėjama, kad ugnis įsiplieskė nuo kamino, tačiau galutinė nelaimės priežastis paaiškės atlikus tyrimą.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas sako, jog šiuo metu būtent įsidegantys suodžiai yra didžiausias ugniagesių rūpestis. Jiems degant kyla labai didelis pavojus, kad užsiliepsnos visas namas, todėl kviečiamos didelės pajėgos.

Pareigūnas įspėja, kad gyventojai turi pasirūpinti išsivalyti dūmtraukius, antraip sodybas tikrinantys PGT atstovai skirs administracinę baudą.