Gaisrų pašvaistės – Pagryniuose ir Vilkyčiuose

Gaisras naujienosVakar buvo trečia para, kai Šilutės ugniagesiai darbavosi Vilkyčiuose – ūkininko J.K. sudegusios daržinės gaisravietėje tikrino, ar neberusena šimtai sudegusio šieno ritinių.

Šis pirmadienio popietę kilęs vienas kaitriausių pastarojo metų gaisrų didžiulių nuostolių atnešė Vilkyčių ūkininkui – sudegė apie 1000 tonų šieno.

Šeimininkas įtaria padegimą.

Penktadienio vakarą ugnis liepsnojo ir Pagryniuose – vyrai garažo duobėje virino automobilį ir nepastebėjo, kad jo salono Gaisras naujienos2vidus pradėjo degti.

Gyvuliai liko be žiemos pašaro

Vilkyčiuose ūkininkaujančiam J.K. pastaruoju metu teko ne kartą nukentėti nuo ilgapirščių, o pirmadienį ugnis pasiglemžė visą šieną, skirtą keliems šimtams jo galvijų.

Apie 15.40 val. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime dega didelis ūkinis pastatas.
Į įvykio vietą išsiųstos dvi Šilutės ugniagesių gelbėtojų komandos, iškviestas pastiprinimas – dar keturi gelbėtojų ekipažai iš Klaipėdos, Gargždų.

Išgelbėti ūkininko turto ugniagesiai neturėjo galimybių – didžiulė daržinė, kurioje ūkininkas per vasarą buvo sukaupęs apie 1000 ritinių šieno, degė atvira liepsna. Gesinti gaisrą trukdė stiprus vėjas – jis vis įpūsdavo ugnį.

Į gaisravietę atvykęs Šilutės ugniagesių viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad šieno gesinimas truks ilgai: reikės visą šieną išvežti iš daržinės.

Per 5 valandas ugniagesiams pavyko ugnį lokalizuoti, kad ji neplistų aplink, ir nuslopinti didžiulę liepsną.

gaisras ZAL 6307Stebėjęs gaisrą fermos darbuotojas sakė, kad ūkiniame pastate buvo laikytas visos žiemos pašaras gyvuliams. Ūkis didelis, žiemai gyvuliams reikia daug pašaro, tad dabar ūkininkui teks ieškoti, iš kur jo gauti.

Korespondentams ūkininkas prasitarė neatmetantis, kad daržinė su šienu padegta. Ar tikrai ugnimi keršyta, aiškinsis pareigūnai.

Gelbėtojų budėjimas gaisravietėje tęsėsi ir antradienį, ir trečiadienį. Jie ir pats ūkininkas krautuvais traukė apdegusius šieno rulonus iš gaisravietės, juos ardė ir liejo vandeniu.

Šilutės PGT priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, jog toks juodas darbas būtinas ir trunka ilgai. Jei šienas nebus perkrautas, liepsnos gali vėl įsiplieksti.

Užgesintas garažas naktį įsidegė dar kartą 

Penktadienį apie 19.30 val. Pagryniuose įvyko dviguba nelaimė. Garaže įrengtoje duobėje šeimininkas virino „Ford Transit“ automobilio dugną ir nepastebėjo, kaip įkaitus metalinėms konstrukcijoms užsidegė salono vidus.

Liepsnas pastebėjo kieme buvę žmonės ir laiku spėjo pranešti suvirintojui. Vyras greitai šoko iš duobės, bet streso apimtas jis gaisras ZAL 6335pamiršo turintis 3 gesintuvus ir gaisrą stengėsi gesinti vandeniu. Liepsnas numalšino tik atvykę ugniagesiai.

Ugnis mikroautobusą sunaikino, taip pat suniokojo ir garažą, įrengtą ūkiniame pastate – apdegė dalis jo stogo.

Ugniagesiai, apžiūrėję pastogę, ar nėra kur likusių rusenančių židinių, liepė šeimininkui pačiam vis tikrinti, ar gaisravietė nepradės smilkti. Iki vidurnakčio budėjęs vyras nusprendė, kad jau saugu, ir nuėjo miegoti.

Tačiau prabusti vidurnaktį teko nuo to paties šoką keliančio garso – degančio stogo pokšėjimo. Pasirodo, užgesintos liepsnos vėl įsižiebė ir šį kartą „suvalgė“ pusę pastato stogo. Ugniagesiai, kovodami su ugnimi, vandeniu užliejo gyvenamąsias patalpas.

Šeimininkai pastato nebuvo apdraudę, o ugnies padarytus nuostolius vertina daugiau nei 10 tūkst. Lt.