Gaisrų rajone mažiau, bet nuostoliai didesni

gaisras 72 mokykloj. AndriausPer 2014 m. Šilutės rajone kilo 208  gaisrai, kuriuose žuvo vienas žmogus, traumuoti 5 rajono gyventojai.

Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas, ugnis pasiglemžė turto ir padarė nuostolių už 1,218 mln. Lt. Ši suma gerokai didesnė nei 2013-aisiais, kuomet nuostolių patirta už 727,7 tūkst. Lt, nors gaisrų buvo net 48 daugiau.

Būta 13-kos padegimų

Statistikos duomenys rodo, kad rajone pernai daugiausia gaisrų kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi – net 148. Dėl elektros instaliacijos įrengimo ir eksploatavimo pažeidimų – 9 gaisrai, dėl krosnių ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų – 12 gaisrų, dėl savaeigio transporto eksploatavimo taisyklių pažeidimų – 15 gaisrų. Pernai rajone buvo įvykdyta net 13 padegimų.

Per 2014-uosius atlikta 129 gelbėjimo darbai. Ugniagesiai gelbėtojai skubėjo padėti į 13 autoavarijų, 7 kartus ieškojo skenduolių, 27 kartus teikė pagalbą tarnyboms, o gamtos stichijos padarinius šalino 19 kartų.

2014 m. surengtos budinčių pamainų pratybos bendrovės „Germanika“ baldų ceche (Saugų sen. Sakūtėlių k.) ir UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“ ekspoatuojamame durpyne Traksėdžių kaime. Pratybų metu tobulintas PGT darbuotojų pasirengimas likviduoti incidentus ekstremaliose situacijose, bendradarbiauti su kitomis specialiosiomis tarnybomis, objektų personalu.
Vykdytos prevencinės priemonės

Naujai įsikūrusių įmonių teritorijose 2014 m. atlikti 5 operatyviniai priešgaisriniai techniniai patikrinimai, surengti 3 operatyvūs patikrinimai, kurių metu poskyrio pareigūnai aplankė potvynio zonoje esančią 61 gyvenamąją sodybą.

Kartu su Šilutės r. policijos komisariato, Šilutės r. aplinkos apsaugos agentūros pareigūnais bei Šilutės miškų urėdijos darbuotojais surengti 5 operatyvūs reidai nustatyti žolės degintojus dažniausiai padegamose teritorijose. Taip pat atlikti operatyvūs patikrinimai Aukštumalės durpyne ir Kintų poilsiavietėje. Surengtas pasitarimas su Šilutės miškų urėdijos vadovais dėl gaisrų prevencijos sustiprinimo miškuose bei bendradarbiavimo gesinant miškų gaisrus.

Šienapjūtės bei javapjūtės metu buvo organizuoti 4 reidai. Jų metu rajono gyventojams aiškinta apie šieno bei šiaudų sandėliavimo priešgaisrinius reikalavimus, tikrinta žemės ūkio technikos priešgaisrinė būklė.

Artėjant šaltajam metų sezonui aplankytos asmenų, neturinčių nuolatinės gyvenamosios vietos, susibūrimo vietos, jiems paaiškinta, kaip saugiai elgtis su ugnimi, išdalintos atmintinės. Suorganizuoti ir 5 operatyvūs tokių vietų patikrinimai.

Ugniagesiai draugauja su mokyklomis

Akcijos „Būk saugus, moksleivi“ metu dvylikos rajono bendrojo lavinimo mokyklų 769 pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis namuose, mokykloje, gamtoje, jiems paaiškinta, kaip išvengti gaisro, kaip elgtis jam kilus. Buvo demonstruoti mokomieji filmukai.

Šiuo metu vyksta rašinio konkursas „Kaip aš namus darau saugesnius“. Konkurso laureatai bus apdovanoti.
Pasak Šilutės PGT viršininko R.Mačijausko, itin pavojingą ir rizikingą darbą dirbantiems ugniagesiams gelbėtojams 2014 metais bus šiek tiek pakelti atlyginimai.

Žinoma ir kita džiugi naujiena. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas paskyrė pinigų ir jau šiais metais bus pradėta naujo Šilutės priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos pastato statyba. Naujasis pastatas, kurio statybų ir projekto vertė – apie 5,5 mln. Lt, stovės dabartinės Šilutės PGT kieme. Senajame pastate bus įrengtas muziejus ir sutvarkytos administracinės patalpos.