Gaivinamosios rudens veido ir kūno kaukės

facial-maskKaukė – greičiausiai veikianti kosmetikos priemonė. Kaukių galima nusipirkti parduotuvėse, jų galima pasigaminti ir namuose. Veiksmingos gali būti tiek vienos, tiek kitos, svarbu pasirinkti tinkamas būtent savo odai.

Ir namuose gaminama, ir pirktinė kosmetika skirta ne vien tik simptomams šalinti, ji taip pat padeda naikinti ir negalavimų priežastis, stimuliuoja odą ir gerina jos atsinaujinimą.

Nuvargintą odą rekomenduojama gaivinti drėkinamosiomis kaukėmis, kurias reikia tepti dažniau, pavyzdžiui, kas antrą dieną dvi savaites. Taip bent iš dalies atkuriama prarasta drėgmė, sumažinamos išryškėjusios raukšlelės, pigmentinės dėmės.

Kaukes galima tepti kada jums patogu, tačiau geriausias metas – pavakarė, nes apie 18 valandą oda itin sparčiai pasisavina maitinamąsias medžiagas.

Reikia nepamiršti, kad kaukę, kaip ir kremą, reikia rinktis pagal odos tipą. Jeigu abejojate, ko jūsų odai reikia, nesirinkite stipriai veikiančios kaukės. Pradėkite nuo silpnesnių, drėkinamųjų, geriausia – su raminamosiomis medžiagomis.

Bananų kaukė

2 bananai, 8 lašai citrinų sulčių.

Bananą sutrinti, įlašinti citrinų sulčių. Užtepus ant veido laikyti 10-20 minučių. Gaivina, lygina odą, stabilizuoja apsauginę odos riebalų plėvelę.

Avižinių miltų kaukė

2 šaukštai avižinių dribsnių miltų, 0,5 arbatinio šaukštelio grietinėlės, 0,5 arbatinio šaukštelio vėsios ramunėlių arbatos, 0,5 kiaušinio trynio, 5 lašai citrinų sulčių.

Kaukę laikyti 10-20 minučių. Švelnina, drėkina bei maitina odą, stimuliuoja medžiagų apykaitą.

Maitinamoji alyvų aliejaus kaukė

1 šaukštas alyvų aliejaus, 0,5 kiaušinio trynio, 7 lašai citrinų sulčių.

Išplakti kiaušinio trynį, supilti citrinų sultis ir alyvų aliejų. Užteptą kaukę laikyti 7-12 minučių. Lygina, ramina, maitina odą, veikia regeneruojamai ir gerina odos stangrumą. Ypač tinka šiurkščiai, sausai ir sudirgintai odai.

Gaivinamoji morkų kaukė

1 morka, 1 šaukštas grietinėlės.

Smulkia trintuve sutarkuoti morką. 1 šaukštą šios masės arba šviežiai išspaustų morkų sulčių sumaišyti su šaukštu grietinėlės.

Tepti veido ar kūno odą, po 10-15 minučių kaukę nuplauti. Morkų kaukė drėkina odą, švelnina ir slopina sudirgimo požymius, šalina tempimo jausmą, palepina odą vitaminais.