Gal gripo atakas sustabdys sveikatingumo akcija?

FeverBlogPhotoGripas Šilutės rajone vis dar neatleidžia savo nagų. Sergamumo gripu ir viršutinių kvėpavimo takų katarais rodiklis 10-čiai tūkstančių gyventojų praėjusią – šeštąją – savaitę pasiekė 143,11. Šilutės ligoninės medikų priežiūros prireikė dar devyniems gripu susirgusiems vaikams.

O Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras įsijungė į kasmetinę visoje šalyje vykdomą akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ ir ragina gyventojus visais įmanomais būdais stiprinti sveikatą.

Uždarytos jau 4 mokyklos

Praėjusią savaitę gripu susirgo 296 Šilutės rajono gyventojai, iš jų 178 vaikai iki 17-os metų. Dėl ŪVKT katarų į gydytojus kreipėsi 632 žmonės, iš jų 396 – vaikai. Šie skaičiai viršija visų ankstesniųjų po šalį plintančios gripo epidemijos savaičių rodiklius mūsų rajone.

Gripo epidemija rajone paskelbta jau prieš savaitę, kuomet sergamumo rodiklis 10-čiai tūkst. gyventojų buvo pasiekęs 127,99.

Jau savaitę uždarytos Šilutės M.Jankaus pagrindinė mokykla ir Šilutės pirmoji gimnazija – jos nedirbs ir šią savaitę. Be to, vakar nuspręsta, kad nuo šiandien turėtų būti uždarytos ir Šilutės Pamario bei Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, šiose įstaigose serga daugiau nei 20 proc. visų moksleivių, todėl jų darbas netikslingas.

Visuomenės sveikatos biuras ragina saugoti sveikatą

Šilutės visuomenės sveikatos biuras kasmet prisijungia prie visoje šalyje skelbiamos akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“. „Šį mėnesį dirbame su šūkiu „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam. (Bodo Werner)“, – sako biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Ir šiemet ta tema jau išleistas lankstinukas, parengta paskaitų mokyklose programa. Mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistės parengė stendus ir klasėse skaito paskaitas apie tai, kaip norint būti sveikam svarbu judėti. Specialistės primena, kad fizinis aktyvumas labai svarbus stiprinant žmogaus sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, jis stiprina visas organizmo sistemas.

Moksleiviams taip pat primenama, kad sveikatą labai lemia žmogaus gyvensena, fizinė, socialinė ir kultūrinė aplinka, todėl svarbu gyventi ir dirbti patalpose be triukšmo, su gera ventiliacija, geru apšvietimu.

Kalbama ir apie tai, kaip maitintis žiemos metu, kaip elgtis įvykus traumai, ką daryti, kad neskaudėtų gerklės ir kas sukelia tą skausmą, kiti svarbūs dalykai.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai apgailestauja, kad įsisiautėjusi gripo epidemija trukdo intensyviai vykdyti šviečiamąjį darbą tarp moksleivių.