Galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

Vyriausybės sprendimu, galimybių pasas (GP) nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo iki šiol. Vaistinių atstovai ragina nesiųsti į vaistines vienų vaikų ir jų GP pasirūpinti tėvams.

Pexels nuotr.

Vaikams nuo 12 m. bus reikalingas GP norint patekti į prekybos vietas ar gauti paslaugas, kurioms šiuo metu jis reikalaujamas. Šio dokumento nereikės norint patekti į ugdymo ar neformalaus švietimo įstaigas. Drauge su GP vaikai turės pateikti ir moksleivio pažymėjimą.

„Vaikams gauti galimybių pasą e. sveikatos platformoje bus įmanoma tik nuo gruodžio 15 d. GP reikės atsisiųsti į savo mobilų įrenginį, atsispausdinti arba nusifotografuoti ir turėti savo telefone.

Vietoje GP tinka ir Europos Sąjungos (ES) skaitmeninis COVID pažymėjimas – jį galima parsisiųsti iš e. sveikatos nelaukiant gruodžio 15-osios, taip pat tinka ir kiti dokumentai, įrodantys, kad vaikas yra pasiskiepijęs arba persirgęs“, – sakė Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) pirmininkė Kristina Nemaniūtė – Gagė.

Vaikai į asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir į vaistines negali ateiti vieni, juos turi lydėti tėvai, įtėviai arba globėjai, nes vaistinius preparatus parduoti ar kitas farmacines paslaugas suteikti galima tik asmenims nuo 16 m. Todėl prašoma nesiųsti vaikų vienų, nes farmacininkai negalės jiems padėti. Norint atsiimti vaiko GP vaistinėje vestis vaiko nereikia, pakanka farmacininkui parodyti savo bei vaiko dokumentus arba pasakyti vaiko vardą, pavardę ir asmens kodą.

GP vaikams nuo 12 m. įsigalios šventiniu laikotarpiu, todėl ji rekomenduoja išimti GP vaikams internetu, o neturint tokios galimybės nelaukti paskutinės dienos.

Vaistinėse Covid-19 vakcinomis galima skiepyti tik pilnamečius asmenis, kiti kviečiami registruotis skiepijimo centruose ar asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Nuo gruodžio 28 d. įsigalios dar vienas pakeitimas – galimybių pasas galios 7 mėnesius arba 210 dienų. Praėjus šiam laikui gyventojai turės pasidaryti antikūnų testą, o jei šių bus per mažai – teks pasiskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze, kad būtų galima gauti GP. Ši taisyklė negalios asmenims iki 18 metų, kurie yra paskiepyti „Comirnaty“ ar „Spikevax“ arba persirgo COVID-19, o jų liga buvo patvirtinta PGR tyrimu. Trečiąja vakcinos doze Lietuvoje šiuo metu skiepijami tik pilnamečiai.