Gamtai neabejingi šilutiškiai ir vėl valė Šyšą

Eko zygis_1Penktadienio popietę į jubiliejinį – jau 10-ąjį ekologinį žygį išplaukė gražus būrys gamtos švarai neabejingų šilutiškių. Šiemet šis renginys paskelbtas dar ir turizmo sezono pradžia.

Šį kartą kiek pakeistas ir žygio maršrutas – Šyšos upe buvo plaukiama ne nuo vadinamojo Beždžionių paplūdimio ar Verdainės užtvankos iki Šilutės uosto, kaip ankstesniais metais, bet nuo uosto iki upės žiočių – Šyšos kaimo.

Ir nors taip nereikalingo lietaus su perkūnija žygeiviams visgi nepavyko išvengti, jie grįžo kupini džiugių emocijų.

Tokius žygius prieš 10-metį pradėjo organizuoti Šilutės gražinimo draugijos nariai, pirmieji pakilę švarinti mūsų miesto upę Šyšą. Po kelerių ekozygis jauniausiasmetų prie jų prisijungė Turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai, o prieš kelis metus – dar ir Vydūno gimnazijos ekologų klubas. Tad jaunųjų vydūniečių buvo bene gausiausias būrys. Kartu su visais plaukė ir TIC’o darbuotojai su direktore Rasa Grygeliene priešakyje, ir „Šilutės naujienų“ atstovė – iš viso daugiau nei 30 žmonių.

Jauniausias žygio dalyvis – 10-metis Jonas Rinkauskas į baidarę lipo kartu su tėčiu. Gal todėl Šilutės M.Jankaus mokyklos ketvirtokas tikino nė kiek nesibaiminantis kelionės ir suskubo segtis gelbėjimosi liemenę.

Žygeivius išlydėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, palinkėjęs jiems sėkmės ir padovanojęs kelionėje būtiną daiktą – kompasą. Pasak mero, tai labai graži iniciatyva, atkartojanti kasmetinę akciją „Darom“, tik ne sausumoje, bet upėje. 

Paprašę verslininkų pagalbos, organizatoriai gavo arti 20-ies spalvingų baidarių, ir 14 valandą jos pajudėjo iš Šilutės uosto Šyšos upe.
ekozygis
Nuplaukto maršruto ilgis – apie 5 kilometrai iki upės žiočių. Visą kelią plaukiantieji rinko šiukšles. Žygio metu iš Šyšos ištraukta daug įvairių butelių ir kitokių šiukšlių, tarp jų – ir kelios padangos. Pasak žygio senbuvių, tai mažiau nei atliekų upėje būdavo randama ankstesniais metais. Šiukšlės paliktos krantuose tose vietose, kur jas galėjo paimti seniūnijos traktorius.

Atgal į uostą ekologinio žygio dalyviai grįžo 18 valandą, iš Šyšos kaimo jie parpludyti dviem laivais. O čia jau laukė organizatorių suorganizuoti šaltibarščiai ir, žygeivių žodžiais tariant,  nerealaus skonio kugelis.

„Kelionė buvo puiki. Nors užklupo liūtis su perkūnija, nors ir permirkom iki paskutinio siūlo, visi pasiekę finišą buvome laimingi ir pilni gerų emocijų.  Visi tarpusavyje kalbėjom, kad taip plaukti ir valyti Šyšą galėtume kiekvieną penktadienį. Tikrai šauniai suorganizuota!“, – pasakojo kartu plaukusi „Šilutės naujienų“ sporto žurnalistė Agnė Sakalienė.