Gamtos stichijos šilutiškiai išvengė, bet gaisrų – ne. Degalinėje nutekėjo dujos

DEGALINE 1Lietuvos centrinę ir rytinę dalis, o ypač – kaimyninę Lenkiją nuskalbusi žadėtoji rugpjūčio audra Pamario beveik nepalietė ir prognozuotos didelės žalos nepridarė.

Tačiau Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrams darbo buvo ir be gamtos stichijos siautėjimo – jie skubėjo gesinti Rusnėje liepsnojusio automobilio ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Kadagiškių kaime degusio namo. O vakar ugniagesiai skubėjo į Šilutės Klaipėdos gatvėje esančią degalinę, iš kur buvo pranešta apie dujų nuotėkį.

Namas Kadagiškių kaime padegtas

Šilutės ugniagesiams gelbėtojams šeštadienį, rugpjūčio 12 d. pranešta, kad dega Rusnėje, Neringos gatvės kieme, stovintis lengvasis automobilis. „Renault Scenic“, priklausąs rusniškiui A.P. Liepsnos sunaikino 18 metų mašinos variklio skyrių, sudegė padangos ir vidus, tad remontuoti automobilio tikriausiai nebėra prasmės. Dėl ko jis užsiliepsnojo, dar aiškinamasi.

Tos pačios dienos rytą, apie 6 val., PGT vyrai buvo iškviesti į Juknaičių seniūnijos Šilininkų kaimą, kur ant kelio buvo užvirtęs medis. Gelbėtojai jį supjaustė ir pašalino.

Sekmadienį, rugpjūčio 13-ąją, gelbėtojų pagalbos prireikė šalinant Švėkšnos seniūnijos Virkytų kaime įvykusio dviejų automobilių susidūrimo pasekmes. Ant kelio buvo išsilieję tepalai ir aušinimo skystis, mėtėsi mašinų duženos, tad visa tai reikėjo pašalinti.

Skaudžiausia nelaimė įvyko vėlų pirmadienio, rugpjūčio 14-osios, vakarą. 23.26 val. ugniagesiams gelbėtojams pranešta, jog dega Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Kadagiškių kaime, Piliakalnio gatvėje, stovintis gyvenamasis namas. Vietos gyventojai J.M. priklausantis senas medinis namas – vieno aukšto, dengtas šiferiu ir apkaltas lentomis.

Į gaisravietę, kaip ir degant bet kuriam namui, iškviestos 3 ugniagesių autocisternos – iš Šilutės, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Atvykus ugniagesiams namo siena ir stogas degė atvira liepsna.

Apdegė apie 6 kvadratiniai metrai sienos, šiek tiek didesnis plotas stogo, gegnės.

Pasak Šilutės PGT viršininko Rimanto Mačijausko, jau žinoma, kad gaisro židinys buvo lauke, vienos sienos apačioje, ties pamatais. Tačiau šeimininkė jokių įtarimų, kas būtų galėjęs namą padegti, nepareiškė. Galutinį verdiktą tarė ugniagesių ekspertai. Ugniagesiai įsitikinę, kad namas tikrai buvo padegtas, tad medžiaga apie įvykį perduota policijai.

Šilutės degalinėje nutekėjo dujos

Vakar prieš vidurdienį visos Šilutės specialiosios tarnybos ant kojų buvo sukeltos gavus pranešimą apie dujų nuotekį degalinėje.

Incidentas įvyko miesto vakariniame pakraštyje, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje „Baltic Petroleum“.

Pranešimas apie nelaimę degalinėje gautas apie 11 val. 14 min. Į įvykio vietą atvyko dvi Šilutės ugniagesių autocisternos.

Paaiškėjo, kad dujos iš degalinės talpos nutekėjo dėl techninio gedimo.

Dėl incidento nedelsiant buvo evakuoti keturi degalinės darbuotojai, degalinė laikinai uždaryta. Laikinai buvo uždarytas ir kelias į Klaipėdą. Įvykio vietoje ugniagesiai pasiruošė dujų perpompavimui į kitą talpyklą.

Išvengėme ir karščių, ir škvalo

Prastai miegantys šilutiškiai įdomų gamtos reiškinį galėjo stebėti rugpjūčio 12-osios – šeštadienio – naktį. Tuomet apie valandą dangų vienas po kito skrodė beveik be pertraukos kartojęsi žaibai. Įdomiausia buvo tai, kad žaibavo visiškoje tyloje – perkūnija prasidėjo kur kas vėliau.

Pasak Šilutės hidrometeorologijos stoties stebėtojos Nijolės Dulkienės, tai nėra nei retas, nei kuo nors ypatingas gamtos reiškinys, tokių žaibų vasaromis būna dažnai.

Be perstojo skrodžiantys žaibai nelaimių neatnešė ir gaisrų nesukėlė. O ir dieną žadėtųjų svilinančių karščių nesulaukėme, todėl ir škvalas mūsų kraštą aplenkė.

N.Dulkienė sakė, jog aukščiausia Šilutėje užfiksuota temperatūra buvo rugpjūčio 11 dieną, penktadienį – 27,1 laipsnio Celsijaus. Šeštadienį termometrų stulpeliai pakilo iki 24,8 laipsnių padalos, o sekmadienį ir pirmadienį – vos iki 20,5 laipsnių.

Kiek šilčiau buvo Žolinės dieną – 22,1 laipsnio.

N.Dulkienė mano, jog didesnių karščių gamta šiemet šilutiškiams jau ir nebepadovanos – nebe tas metas.

Jau įpusėjęs šiemetis rugpjūtis kol kas pamariškiams padovanojo tik trečdalį įprastos savo kritulių normos: viso mėnesio norma yra 95 mm, tuo tarpu šiemet iki 16 dienos jų iškrito tik 29,6 mm. Lietingesnės buvo tik dvi paros – rugpjūčio 4-oji ir 12-oji, kai iškrito atitinkamai 11,4 ir 8,7 mm kritulių.

„Bet mėnuo dar tik įpusėjo, tad kas žino, kokių staigmenų jis dar pateiks?..“ – pasvarstė N.Dulkienė.