Gandrai suka ratus apie išdraskytus lizdus

file56352713 96bf11d8Gandrai jau sugrįžo į Pamarį, tačiau ne visur rado savo lizdus. Inkaklių gyventojams širdis skauda, kai mato gandrų poras, be perstojo sukančias ratus aplink du elektros stulpus – ant stulpų buvusių gandralizdžių nebėra…

Redakcijon paskambinęs vyras teiravosi, ar elektrikai, išardę gandralizdžius, pasirūpins benamiais likusiais gandrais.

Tokį klausimą nusiuntėme AB LESTO Komunikacijos skyriui ir tikėjomės teigiamo atsakymo. Juk ši bendrovė ne kartą yra skelbusi, kad tvarkydama elektros tiekimo linijas nukelia gandralizdžius, bet toje pat vietoje, tik gerokai aukščiau laidų, iškelia specialias platformas, ant kurių gandrai vėl gali krauti lizdus.

Deja, šį kartą AB LESTO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys informavo, kad minėtoje vietovėje artimiausiu metu gandralizdžiai nebus keliami – dėl to bus svarstoma tuomet, kai bus atliekamas planinis elektros linijos remontas.

„Inkakliuose gandralizdžiai buvo pašalinti dėl keltų problemų elektros energijos tiekimui ir siekiant užtikrinti saugumą bei kokybišką elektros energijos tiekimą. Bendrovė registruoja nukeltus gandralizdžius, tačiau šiuo metu neturi finansinių galimybių iškelti visų gandralizdžių į mažiau pavojingas vietas“, – teigia E.Naprys.