„Gandro dovanos“ Šyliuose byrėjo kaip iš gausybės rago

syliu svente naujagimiai DSCN0032Tradicinį Šylių kaimo renginį „Gandro dovanos“ labiausiai sušildė po ilgo lietaus įsišvietusi saulė bei daugybė sveikinimų ir dovanų darbščiausiems, aktyviausiems bendruomenės nariams ir  gandro dovanų – sūnelių – sulaukusioms keturioms šeimoms.

Pasidžiaugė gražiu oru

Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis sakė, kad šiemet bendruomenė turėjo derlingus metus – parengė ir įgyvendino projektą „Šylių kaimo tradicijas tęsiant“, kuriam gautas dalinis finansavimas. Už gautus pinigus nupirkti darbo įrankiai, mediena ir šalia mokyklos pastatytos sūpuoklės, smėlio dėžė bei suoliukai.

A.J.Uselis bendruomenei linkėjo linksmos šventės, geros nuotaikos, puikiai pailsėti ir su naujomis jėgomis vėl kilti į naujus darbus.
syliu svente graziausios sodybos DSCN0057
Apie gražų orą kalbėjo ir Gardamo seniūnas Tomas Balčytis. Anot jo, Dievas turbūt šyliškiams davė tokį orą ne tik gandrų dovanomis pasidžiaugti, bet ir darbus užbaigti.

Seniūnui antrino meras Vytautas Laurinaitis, kuris pripažino, jog tradiciškai Šylių šventė, simbolizavusi vasaros pabaigą, šiemet nušvito nauja prasme. „Atrodo, kad jūsų šventės metu vasara tik prasidėjo, nes geras oras atnešė ypatingos nuotaikos ir šiltų jausmų“, – sakė meras.

Jis linkėjo šyliškiams naujų idėjų, kuriomis būtų tęsiamos tradicijos, o bendruomenės „Švylys“ pirmininkui A.J.Useliui įteikė pasveikinimą su Vietos bendruomenių metais bei palinkėjo ir toliau išlikti lyderiais bendruomeninėje veikloje.

Į ūkininkus, medžiotojus ir kitus šventės dalyvius kreipėsi ir nuolatinis šventės rėmėjas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis neslėpė nuogąstavimo dėl drėgnos vasaros, kuri pridarė daug nuostolių. Jų neišvengė ir pats parlamentaras, Rusnėje auginantis ne vieną hektarą žirnių. „Dėl gausaus šios vasaros lietaus mano žirniai jau visi nubyrėjo, o iš jų sėklų kalasi nauji ūgliai. Vadinasi, šiemet kulti nebėra ką, o buvęs derlius neša džiaugsmą tik gervėms“, – sakė svečias, linkėdamas suspėti nudirbti likusius darbus ir nuimti dar nesunykusį derlių.

Pagerbti naujagimiai ir šeimos

Tęsiant šyliškių šventės „Gandro dovanos“ tradicijas apdovanoti 2016 metų naujagimiai, kurie savo krykštavimu papildė darnios bei darbščios bendruomenės gretas.

Pirmininkas A.J.Uselis pakvietė atsiimti rėmėjų dovanų dar nė metukų neturinčius Augustą Raštutį, Timą Salį, Herkų Daugalą, Kristijoną Mockų ir šių berniukų tėvelius.

Padėkota ir darbščiausiems apylinkės gyventojams, kasmet gražinantiems ir puoselėjantiems savo namų aplinką: Virginijai ir Vladui Urbikams, Birutei ir Broniui Skruibiams, Daivai ir Egidijui Grubliams, Irenai ir Jonui Bendžiams, Rasai ir Sauliui Oželiams, Algimantai ir Juozui Vizberkiams, Laimai ir Rimui Balčauskams, Stasei Norgėlaitei.

Seimo narys R.Žemaitaitis išskirtinėmis dovanomis pagerbė dar dviejų sodybų šeimininkus. Jiems buvo įteikti specialūs gražiausių sodybų pažymėjimai bei specialios lentelės. Šių dovanų atsiimti buvo pakviesti gražiausios sodybos šeimininkai Meilė ir Nerijus Bastakiai bei tvarkingiausio vienkiemio šeimininkai Virginija ir Juozas Šiaudvyčiai.

Apdovanoti Vacys ir Vaida Mockai, kurie šiemet Šyliuose nominuoti Bendruomeniškiausios šeimos vardu.

Belaukiant jubiliejaus

Bendruomenės „Švylys“ pirmininkui A.J.Useliui nė neįtariant, scenoje išsirikiavo visos bendruomenės moterys – jos nutarė išskirtinai su artėjančiu apvaliu jubiliejumi pasveikinti bendruomenės pirmininką.

Šyliškės jubiliatui linkėjo stiprybės, sparnuotų svajonių, brandžių sumanymų, pasidžiaugė, kad turi tokį šaunų pirmininką, ir jam padovanojo šūsnį gėlių bei juodą portfelį. Vėliau vakaro vedėjas Marijus Budraitis tą portfelį šmaikščiai pavadino „Šylių bendruomenės ministro portfeliu“, į kurį A.J.Uselis galės dėti visus bendruomenei svarbius dokumentus.

Labiausiai prie bendruomenės veiklos prisidėjusiems darbštuoliams bendruomenės pirmininkas A.J.Uselis taip pat buvo parengęs dovanų.

Už ilgametį bendradarbiavimą ir nuoširdžią pagalbą padėkos raštas įteiktas Rasai ir Gintarui Šarkams. Už pagalbą parengiant ir įgyvendinant bendruomenės projektą „Šylių kaimo tradicijas tęsiant“ A.J.Uselis atsidėkojo Ritai Grigalienei ir kaimo darbštuoliui Daivarui Gruzdovui, kuris savanoriškai padėjo pastatyti sūpuokles, smėlio dėžę ir suoliukus, gautus už projektui skirtas lėšas.

Apdovanoti ir sportininkai

Nuo ankstaus ryto Šyliuose vyko sporto varžybos, subūrusios stipriausius ir azartiškiausius aistruolius.

Tinklinio varžybose šiemet sulaukta gausiausio dalyvių skaičiaus – varžėsi 8 komandos ne tik iš Šylių, bet ir Stubrių, Pajūralio. I vietos nugalėtoja tapo komanda „Trenerio žygio komanda“, II vietą užėmė „Pajūrio jūra“, trečiąją – „Zefyrai rugiuose“.
Bėgimo varžybose tarp vyrų eikliausias buvo Mantas Baltutis, Rokas Birbalas ir Edvardas Lukošius, tarp merginų – Giedrė Jockutė, Rikantė Melinavičiūtė bei Gintė Rimkutė.

Baudas taikliausiai mėtė Martynas Stanišauskas, Tautvydas Čipkus ir Audrius Mockus. Rankų lenkimo varžybose tarp vaikinų stipriausias buvo Osvaldas Girskis, mažai atsiliko Justas Mizgeris ir Lukas Šveikauskas. Nugalėtojos tvirtarankės moterys buvo Inga Rimkuvienė, Gabrielė Bendžiūtė ir Giedrė Jockutė.

Šventę „Gandro dovanos“ išpuošė ne tik gausybė dovanų, bet ir palinguoti, pašokti kvietę muzikantai: Žemaičių Naumiesčio kapela „Žaliakalnis“ (vad. V.Krutikovas), broliai Vladimiras ir Sergejus Saveljevai, Violeta Vilniškytė, Mino (Mindaugas Mickevičius) ir Liepa Mondeikaitė.

Šyliškių linksmybes vainikavo fejerverkai, kuriuos dovanojo kasmetiniai šventės globėjai R. ir G.Šarkai.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.