Gandro vos nepražudė… skandalingosios „Grigeo“ tualetinio popieriaus pakuotė

Gandras11Ventės ornitologinės stoties darbuotojai praėjusią savaitę išgelbėjo gandrą, kurio koją buvo užveržusi pastaruoju metu skandalingai gamtos teršimu pagarsėjusios uostamiesčio įmonės „Grigeo“… tualetinio popieriaus pakuotė.

Įvykis nutiko tą pačią praėjusią savaitę, kuomet buvo pranešta, kad minėtos įmonės veikla gali būti visai sustabdyta. Nurodoma priežastis – įmonės išleidžiamos nuotekos yra tokios užterštos, jog jų jau nebesutinka priimti valyti net ir „Klaipėdos vandenys“.

Ventės ornitologai pasidalijo informacija, kaip sužinojo, jog Šiauliuose, viename gandralizdyje gandras ant kojos „pasigavo“ maišą ir su juo skraido kaip su parašiutu. Pasak Vytauto Eigirdo, ornitologams neretai tenka stebėti į panašias situacijas patenkančius kirus, kurie dažnai nevengia maitintis sąvartynuose. Dažnai tokiems kliuviniams užspaudus nervus, paukščio galūnė apmiršta, o vėliau paukštis gali jos visai netekti ar nebevaldyti. „Jeigu kirai be galūnių dar gali išgyventi, tai gandrui, kuris maisto ieško vaikščiodamas, tokia netektis būtų pražūtinga“, – sakė jis.

Organizacijoms, kurios turėtų pasirūpinti į bėdą patenkančiais paukščiais nusprendus laukti, kol paukštis pats išsivaduos, ventiškiai nutarė imtis veiksmų. Jie sutarė, kad sodybos šeimininkai gandrą privilios maitintis vienoje vietoje, kad būtų lengviau jį sugauti. Tuomet nuvykę į vietą ir pastatę gaudyklę jį nesunkiai sugavo.

Anot V. Eigirdo, paukštis buvo sugautas pačiu laiku, jo koja dar nebuvo apmirusi, tačiau žemiau užspaudimo vietos ji jau buvo patinusi. Visgi ornitologas tikisi, kad komplikacijų nekils ir paukštis toliau gyvens visavertį gyvenimą.
Sugautas paukštis sužieduotas, jam ant nugaros pritvirtintas Gamtos tyrimų centro GPS/GSM palydovinis siųstuvas, kuris padės jį stebėti. „Dabar galėsime matyti, ne tik kaip jam sekasi gyventi Šiaulių priemiestyje, bet ir stebėsime jo migracijos kelius į žiemojimo vietas ir atgal“, – sakė V. Eigirdas.

Išties nemaloniai simboliška, kad ant paukščio kojos buvo prikibusi būtent „Grigeo“ tualetinio popieriaus pakuotė…

Ornitologai ragina rūpintis gamta, nes netvarka aplink mus pražudo aplink gyvenančius gyvūnus.