Gandrų pulkai – žavus Rusnės išskirtinumas

DSC 0189Tokie gandrų susirinkimai – gana dažnas vaizdas Rusnės miestelio gyventojų kiemuose. Vietinių jis nebestebina, užtat miestelio svečiams – tikras netikėtumas.

„Laukdami kvepiančio skanumyno pakelkite akis: esame tikri, kad pamatysite ne vieną gandrą. Viešnagės metu ne kartą aiktelėjome, nes dažno rusniškio kieme be šunų gyvena ir „neoficialūs“ augintiniai – gandrai“, – įspūdžiais dalijosi rūkomos žuvies laukę 15 min.lt žurnalistai.

Kai šią nuotrauką patalpinome „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyroje, ji sužavėjo lankytojus: apie 23 400 peržiūrų, apie 1000 „Patinka“ ir apie 100 pasidalijimų – tokio dėmesio sulaukė šis vienoje Rusnės sodyboje susirinkusių raudonsnapių būrys.

Vieni skaitytojai komentavo, kad gandrai, ko gero, jau ruošiasi skrydžiui, kiti neištvėrė nepasidaliję nuomone, jog vaizdas – tiesiog mielas akiai. Buvo tokių, kurie domėjosi tokio „posėdžio“ nutarimu, ir spėliojančių, kad jie, galbūt, aptiko varlių būstinę… Buvo ir nepatikėjusių vaizdo realumu, ir pasvarsčiusių apie gandrų dovanas – naujagimius: „25 gandrai – ojojoi, kažkam nusimato sunkus ateinantis gyvenimėlis“…

Rusniškiai tvirtina, kad miestelyje gandrų kasmet gausėja. Paukščiai naudojasi proga palesioti žuvies atliekų žuvies produkcijos įmonių kiemuose, kai kurie drąsiai bendrauja su žvejais.

Seniūnė Dalia Drobnienė irgi sako, kad anksčiau gandrų būdavo mažiau. Jos vaikystės laikais beveik visi miestelio gandrai lizdus sukdavo medžiuose, o dabar kone visos šeimos kuriasi ant stulpų. Kodėl – niekas nežino.

Dar įdomiau, kad kai kurios poros lizdavietes sukti imasi tuomet, kai pirmosios parskridusios jau ir peri. Rusniškiai mano, kad tai tikriausiai jaunikliai, kurie tais metais dar negausina šeimos, bet jau pradeda poruotis.

Seniūnė sako, kad nors šie gražūs paukščiai šiek tiek ir padergia, bet apsivalyti tas vietas nėra sunku, užtat gražių sparnuočių kaimynystė – malonus dalykas visiems.