Ganyklose laikomus akumuliatorius pareigūnai ragina pažymėti policijoje

pazymeta policijojeKiekvienais metais prasidėjus gyvulių ganymo lauke sezonui policija fiksuoja akumuliatorių ir elektros impulsų daviklių vagysčių protrūkį. Ilgapirščiai veikia tamsiu paros metu, jiems ne kliūtis ir metalinės rakinamos dėžės, kuriose laikomi akumuliatoriai.

Policijos pareigūnai pataria gyventojams, laikantiems prietaisus laukuose, ieškoti efektyvesnių priemonių jiems apsaugoti. Derėtų pagalvoti apie patikimesnį dėžės, kurioje laikomas akumuliatorius, užraktą – pakabinamą spyną lengva nupjauti, tuo tarpu įleidžiama spyna ilgapirščiams bus kur kas didesnė kliūtis. Taip pat galima įrengti ir specialią signalizaciją, kurios pagalba turo savininkas trumpąja žinute būtų informuotas apie bet kokį bandymą atidaryti dėžę, kurioje laikomas akumuliatorius.

Kaip alternatyvą įprastoms apsaugos priemonėms pareigūnai rekomenduoja daiktus žymėti policijoje. Siekdami kuo efektyvesnės akumuliatorių vagysčių prevencijos pareigūnai ragina ūkininkus kreiptis į artimiausią policijos įstaigą ar teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių ir susitarti dėl daiktų žymėjimo. Policija atkreipia dėmesį, kad daiktų žymėjimas yra nemokamas, gyventojų patogumui pažymėti prietaiso pareigūnai atvyks į ganyklą ar kaimo sodybą, todėl akumuliatoriaus vežti į policijos komisariatą nereikės.
Pažymėtas daiktas policijoje yra užregistruojamas, jam suteikiamas numeris, o užklijuotas lipdukas su užrašu „Pažymėta policijoje“ iš anksto įspėja į jūsų daiktą besikėsinančius ilgapirščius.

Neretai, išaiškinus vagystę, pareigūnams pavyksta rasti ir visus ar bent dalį pagrobtų daiktų, kurie grąžinami teisėtiems jų savininkams. Tad šiuo atveju svarbu žinoti, jog nors daiktų žymėjimas ir neužtikrina visiškos apsaugos nuo vagystės, tačiau gerokai padidina tikimybę, kad pavogtas daiktas be jokių kliūčių bus grąžintas jo šeimininkui, jei nusikaltimas bus išaiškintas.

Policijoje galima pažymėti bet kurį vertingesnį daiktą – nuo mobiliojo ryšio telefono iki dviračio. Tą gali padaryti visi norintys – tereikia susisiekti su apylinkės inspektoriumi arba kreiptis į artimiausią policijos komisariatą. Smulkesni daiktai plastiko paviršiumi paprastai žymimi specialiu žymekliu, o pažymėtų daiktų išvaizda nieko nesiskiria nuo tokių pačių nežymėtų daiktų. Toks žymėjimas, kurio neįmanoma panaikinti, ant daikto pasimato tik jį apšvietus specialiu prietaisu. Tuo tarpu didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga, šiuo prietaisu gyventojų pageidavimu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius prietaisus.

Gyventojams pageidaujant, apylinkės inspektorius gali atvykti daiktų žymėti į seniūnijas, bendruomenių centrus, mokymo įstaigas.

Dėl daiktų žymėjimo galima kreiptis į bendruomenės pareigūnus telefonais:

Tauragėje (8-698) 58368;
Šilalėje (8-620) 38390;
Šilutėje (8-655) 48308;
Pagėgiuose (8-698) 58366.