Ganyklose laikomus akumuliatorius pažymėkite policijoje

cows-farm-lgKasmet gyvulių ganymo lauke sezono metu policija fiksuoja akumuliatorių ir elektros impulsų daviklių vagysčių protrūkį.

Ilgapirščiai veikia tamsiu paros metu, jiems nėra kliūtis ir metalinės rakinamos dėžės, kuriose akumuliatoriai laikomi.

Policijos pareigūnai pataria gyventojams pažymėti vertingus daiktus specialiais žymekliais.

Pareigūnai ragina žmones, laikančius prietaisus laukuose, pagalvoti apie efektyvesnes priemones jiems apsaugoti. Derėtų pasirūpinti patikimesniu dėžės, kurioje laikomas akumuliatorius, užraktu – pakabinamą spyną lengva nupjauti, tuo tarpu įleidžiama spyna vagims bus didesnė kliūtis.

Kaip alternatyvą įprastoms apsaugos priemonėms pareigūnai siūlo daiktų žymėjimą policijoje. Reikėtų kreiptis į artimiausią policijos įstaigą ar teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių ir susitarti dėl akumuliatorių žymėjimo. Daiktų žymėjimas yra nemokamas, pažymėti prietaiso pareigūnai atvyks į ganyklą ar kaimo sodybą, todėl akumuliatoriaus vežti į komisariatą nereikės.

Pažymėtas daiktas policijoje yra užregistruojamas, jam suteikiamas numeris, o užklijuotas lipdukas su užrašu „Pažymėta policijoje“ iš anksto įspėja į jūsų daiktą besikėsinančius vagis.

Neretai išaiškinus vagystę, pareigūnams pavyksta rasti visus ar dalį pagrobtų daiktų, kurie grąžinami jų savininkams.

Svarbu žinoti, jog nors daiktų žymėjimas ir neužtikrina visiškos apsaugos nuo vagystės, tačiau gerokai padidina tikimybę, kad pavogtas daiktas bus grąžintas šeimininkui, jei nusikaltimas bus išaiškintas.

Policijoje galima pažymėti bet kurį vertingesnį daiktą  – nuo mobiliojo ryšio telefono iki dviračio. Tą gali padaryti visi norintieji – tereikia susisiekti su apylinkės inspektoriumi arba kreiptis į artimiausią policijos komisariatą.

Smulkesni daiktai, turintys plastiko paviršių, paprastai žymimi specialiu žymekliu, o pažymėtų daiktų išvaizda nieko nesiskiria nuo nežymėtų. Toks žymėjimas, kurio neįmanoma panaikinti, ant daikto pasimato tik jį apšvietus specialiu prietaisu.

Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu gyventojų pageidavimu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius prietaisus.

Apylinkės inspektorius gali atvykti daiktų žymėti į seniūnijas, bendruomenių centrus, mokymo įstaigas.

Dėl daiktų žymėjimo galima kreiptis į savo apylinkės inspektorių arba policijos telefonu Šilutėje (8 441) 61 250.