Garaže buvo tiek gėrybių, kad vogti ėjo tris kartus

vagyste-67701532Vasario mėnesį Šilutės teisme buvo teisiamas vaikinas J.B., kuris  per dvi dienas tris kartus įsilaužė į svetimą garažą ir iš jo nešė viską, ką tik sugebėjo panešti. Nors iki tos dienos nebuvo sėdėjęs teisiamųjų suole, tačiau praėjusių metų balandžio 1-ąją jis pradėjo savo nusikaltimus, į kuriuos įtraukė ir kelis nepilnamečius draugus. Teismas už vagystes jam skyrė laisvės apribojimą 8 mėnesiams ir įpareigojo per visą laikotarpį mokytis bei 6 mėnesius būti namuose nuo vėlaus vakaro (22 val.) iki ankstyvo ryto (6 val.).
Pirmąjį kartą J.B. vogti atėjo melagių dienos rytą, apie 10 val. Įkišęs ranką pro langą, iš R.N. garažo ištraukė 15 eurų kainuojančią meškerę.

Po kelių valandų vagišius panoro „pažvejoti“ daugiau daiktų iš to paties svetimo garažo. Tik antrą kartą į pagalbą pasikvietė tris nepilnamečius draugus (jiems dėl jauno amžiaus ikiteisminis tyrimas nutrauktas).

Teisiamasis su bendrais iš garažo išnešė viską, kas buvo bent kiek vertinga: DVD grotuvą „Denver“ (kainuojantį 40 eurų), DVD grotuvą „Dantax“ (50 eurų), septynias juostas medvaržčių (5 eurai), garso kolonėlę „Pioneer“ (9 eurai), garso kolonėlę „Shman“ (6 eurai), elektros lemputę (1,5 euro), dėžutę su medvaržčiais (10 eurų), tris atsuktuvus (6 eurai), kibirą sauso glaisto (3 eurai), plaktuką (3 eurai) du pjūklus (6 eurai), du kibirėlius su medvaržčiais (10 eurų).

Vagys padarė nukentėjusiajam R.N. 155,50 euro turtinę žalą.

Negana to, kitą dieną, balandžio 2-ąją, jaunuolis sumojo, kad dar ne iki galo ištuštino garažą ir sugrįžo atgal. Paskutiniu „užėjimu“ pro neužrakintas duris išvarė 50 eurų kainuojantį dviratį, iš žoliapjovės bako išleido pusę litro benzino.

Po kelių dienų garažo savininkas pastebėjo, kad apvogtas jo garažas, ir kreipėsi į policiją.

Policijai pradėjus domėtis, kas įvykdė vagystę, atsirado ir liudininkų. Liudytoja A.L. pasakojo, kad 2016 m. balandžio mėnesį matė mokinius S.D. ir E.N. važiuojančius dviračiu, kurio vienas ratas buvo be padangos.

Paklausti, iš kur gavo dviratį, vaikai sakė dviratį radę apleistame name.

Įtarimą sukėlusius vaikus mačiusi moteris kitą dieną sužinojo apie vagystę iš garažo. Vienas iš dviračiu važinėjusių mokinių S.D. pasisiūlė paieškoti vogtų daiktų ir atnešė atsuktuvus, plaktuką, kitokius menkaverčius daiktus, kuriuos sudėjo prie garažo.

Liudytojas S.D. parodė, kad 2016 m. balandžio mėnesį matė J.B., išlendantį per durų apačią iš garažo, esančio netoli senosios mokyklos. Suprato, kad šis vagia, bet ką vagia, nematė. Sužinojęs iš garažo savininko, kad pastarasis apvogtas, S.D. pats atnešė apvogtam kaimynui pievelėje besimėtančius daiktus: pompą, žirkles gyvatvorei kirpti, guminę žarną.

Ikiteisminio tyrimo metu beveik visi daiktai nukentėjusiajam R.N. grąžinti. Negrąžinti daiktai yra menkaverčiai, todėl civilinio ieškinio vyras nereiškė.

Kartu su nuteistuoju vogti ėję bendrininkai buvo nepilnamečiai, todėl ikiteisminis tyrimas prieš juos nutrauktas.

Jaunuoliai savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad J.B. pasakius, jog  garaže yra gerų dalykų, jie ėjo kartu ką nors iš ten pavogti. Pripažino pavogę visus įtarime išvardintus daiktus. Papasakojo, kad į garažą įlindo per durų apačią ir vieni kitiem padavinėjo daiktus, kuriuos kišosi po drabužiais ar nešė slėpti į senąją mokyklą. Vienas iš vagišių neslėpė, kad pavogtą pjūklą, plaktuką, atsuktuvus, medvaržčius panaudojo statydami būstinę.

Galutinė Šilutės rajono apylinkės teisme skirta bausmė vagysčių organizatoriui – laisvės apribojimas 8 mėnesiams, įpareigojant per visą laikotarpį mokytis bei 6 mėnesius būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.