„Garažiukas – Kaminukas“ skaičiuoja rezultatus

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) lapkričio mėnesį vykdė II akcijos „Garažiukas – Kaminukas” etapą. Per mėnesį šalies aplinkosaugininkai patikrino 234 ūkio subjektus ir 280 fizinių asmenų, atliko 148 patikrinimų, nustatė 61 pažeidimą, skyrė baudų už 1605 eurus ir 7 privalomus nurodymus.

Šios akcijos tikslas – aplinkos taršos prevencija, ypatingą dėmesį skiriant oro taršai. „Siekiame, kad sumažėtų aplinkos teršimas transporto priemonių atliekomis, kad žmonės suvoktų, kokios neteisėtos veiklos pasekmės, žala aplinkai ir žmonių sveikatai“, – sakė AAD Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

Vienas svarbiausių akcijos tikslų – šviesti visuomenę apie sutarčių sudarymo su teisėtais atliekų tvarkytojais svarbą. Visi veiklos vykdytojai privalo žinoti, kad būtina sudaryti sutartis su skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais, tik tuomet būsime tikri, kad atliekos bus tvarkomos saugiu būdu.

Nuo metų pradžios aplinkosaugininkai patikrino 457 šalies ūkio subjektus ir 593 fizinius asmenis, skyrė 178 nuobaudas ir davė 17 privalomųjų nurodymų. Nuobaudų paskirta už 2205 eurus. Dažniausi pažeidimai – aplinkos užteršimas, atliekų deginimas, apskaitos nevykdymas ir kt. Aplinkosaugininkai kreipė dėmesį į asmenis garažuose, ūkiniuose pastatuose, angaruose remontuojančius ir ardančius transporto priemones. Taip pat tikrinta, ar asmenys ir įmonės, užsiimančios automobilių remontu arba ardymu, šildymui naudoja tinkamą kurą, kaip tvarko atliekas.

Aplinkosaugininkai reidus organizavo bendradarbiaudami su VDI, VMI, savivaldybių, policijos, PAGD specialistais. AAD pareigūnai ragina apie pastebėtus pažeidimus pranešti telefonu 112.

Pagal AAD inf.