Garbaus jubiliejaus proga pasveikintas juknaitiškis

38678766 2153457354979647_5749137982841946112_nRugpjūčio 7-ąją garbingą 95 metų jubiliejų šventė juknaitiškis Steponas Stankus. Gražaus gimtadienio proga trečiadienį ilgaamžį pasveikino Šilutės valdžios atstovai, o savaitgalį suvažiuos vaikai, anūkai, proanūkiai.

Dar prieš trejus metus, kol sveikata leido, Steponas mėgo važinėtis dviračiu. Dabar, atsigavęs po sunkios ligos, lipti ant dviračio nerizikuoja, mieliau išeina pasivaikščioti, iki parduotuvės.

Visada gerą, ramaus būdo tėtį prisimena ir kartu su juo gyvenanti dukra Regina Tamulevičienė.

Paauglystėje dirbo prie geležinkelio

S.Stankus gimė Girėnų kaime Plungės rajone. Augo kartu su broliu ir seserimi (ji šiuo metu gyvena Sovetske). Dukra Regina pasakojo, kad tėvelio vaikystė buvo nelengva. Karo metais, būdamas paauglys, jis Klaipėdoje dirbo prie geležinkelio, vagonų.

Teko Steponui ir sunkia liga – šiltine persirgti. Tąkart jam buvo labai blogai, tačiau atlaikė, atsigavo ir gyveno toliau.

Praėjusio amžiaus viduryje Steponas kartu su tėvais atsikraustė į Šilutės rajone esantį Šėrių kaimą. Gretimame Domaičių kaime sutiko Bronę, su kuria netrukus sumainė žiedus ir sukūrė šeimą.

Jiedu sulaukė keturių vaikų – Reginos, Irutės, Gražinos ir Broniaus. Steponas gyvena su Reginos šeima Juknaičiuose. Kiti vaikai gyvena užsienyje, Pasvalyje ir Kupiškyje. Aplankyti kituose miestuose gyvenančių vaikų Steponas dažnai važiuodavo autobusu, kelis kartus per mėnesį.

Regina prisimena, kad tėtis geras buvo. „Mama buvo griežtesnė, o tėvelis prie humoro“, – sako ji. Moteris linksmai atsimena, kad vaikystėje kartą neklausė, tai tėtis jai per užpakalį su maišu užmetė ir gutke pavadino. O ji nuo jo pabėgo. Ką tai reiškia ji nežino, tačiau dabar šis vaikystės nuotykis sukelia daug nuoširdaus juoko.

Tačiau griežčiau, fizinėmis bausmėmis, Steponas savo vaikų neauklėjo. „Nesame diržų gavę“, – sako Regina.

Senolis turi 11 anūkų ir 10 proanūkių.

Pomėgis – dviračiai

Pažįstantys Steponą žino, kad vienas jo pomėgių buvo dviračiai. Turėjo jis ir paprastą, ir motorinį. O laisvalaikiu statybininku dirbęs vyras mėgdavo dviračius taisyti, špikiuodavo jų ratus. Dviračiais senolis važinėjo iki pat insulto, kurį patyrė prieš trejus metus.

„Visą kairę pusę suparalyžiavo, bet tėtis atsigavo, atsitaisė. Dabar viskas gerai“, – pagerėjusia tėčio sveikata džiaugiasi dukra.

Regina pasakojo, kad tėtis nesiskundžia apetitu, geria daug arbatos, kurią saldina 2-3 šaukšteliais cukraus. Jis taip pat mėgsta pieną, kefyrą, anksčiau valgydavo lašinius. „Viską valgo, viskas tinka, ir pieniškos sriubos ir manų košė“, – sako dukra.

Nusipirkti pieno Steponas iki parduotuvės nueina pats. Tuo pačiu ir pasivaikšto.

Pasveikinti jo su 95-uoju jubiliejumi šį savaitgalį į Juknaičius suvažiuos Lietuvoje gyvenantys vaikai, anūkai ir proanūkiai. „Smagu, kai visi suvažiuoja. Nereikia nei svečių, kai visi savi susirenka“, – džiaugiasi Regina.

Rugpjūčio 8 dieną jį pasveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir seniūnas Alfredas Gaubys. „Pasveikinome juknaitiškį Steponą Stankų 95-ojo jubiliejaus proga. Malonu aplankyti ir pabendrauti su mūsų krašto ilgaamžiais, kurie turtingi savo gyvenimiška patirtimi. Sveikatos Jums!“, – linkėjo meras.