Garbaus maestro jubiliejuje – jo muzika ir talento gerbėjai

jovaisa vytautasTrečiadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko mišraus choro „Pamario aidas“ vadovo Vytauto JOVAIŠOS autorinių dainų vakaras, skirtas garbingam 80-ąjam kompozitoriaus jubiliejui paminėti.

Maestro pasveikinti susirinko daugiau kaip pusšimtis jo draugų, mokinių, bendražygių, neabejingų jo kuriamai muzikai šilutiškių. Dainomis tėtį sveikino sūnus Egidijus Jovaiša – „Nerijos“ ansamblio solistas, pagerbti jubiliatą atvyko ir rajono meras Virgilijus Pozingis.

V.Jovaiša – politinis tremtinys, šešerius metus gyvenęs ir dirbęs Sibire. Grįžęs į Lietuvą savo veiklą siejo su muzika – Klaipėdos muzikos mokykloje ir Lietuvos valstybinėje konservatorijoje neakivaizdiniu būdu mokėsi choro dirigavimo.PB230839

Nuo 1960 m. V.Jovaiša gyvena ir dirba Šilutėje. 1960-1965 m. dėstė muziką Šilutės pirmojoje vidurinėje mokykloje, dirbo kultūros namų meno vadovu, vadovavo ir įvairiems konkursams ruošė Šilutės kultūros namų mišrų chorą, vokalinius ansamblius ir solistus.

Nuo 1965-ųjų net 27 metus V.Jovaiša buvo Šilutės vaikų muzikos mokyklos direktorius ir jaunių choro bei akordeonistų orkestro vadovas. Kartu su šiais kolektyvais dalyvavo įvairiuose respublikiniuose renginiuose, važinėjo į gastroles.

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, 1993 m. Šilutėje susikūrė politinių kalinių ir tremtinių choras „Pamario aidas“. Nuo 1995 m. iki šių dienų chorui vadovauja V.Jovaiša. „Pamario aidas“ aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir rajoniniuose renginiuose, yra „Sidabrinės nendrės“ premijos laureatas.

„Vytautas Jovaiša – legendinė Pamario krašto asmenybė“, – taikliai apibūdino renginio vedėjas Marijus Budraitis. Iš tiesų, šio iškilaus žmogaus daugiau pristatinėti nereikėjo. Geriausiai jį apibūdino tą vakarą skambėjusi maestro kuriama muzika, atliekama „Sidabrinės nendrės“ premijos laureato, mišraus choro „Pamario aidas“. Jubiliato dainos – tarsi atvirumo laiškai, atkeliavę iš skirtingų kompozitoriaus gyvenimo tarpsnių, jausmingai pasakojo apie tuometines autoriaus nuotaikas.