Garbės diplomus gavo pirmieji 127 TAU studentai

 

TAU 1Du metus intensyviai siekę mokslo žinių, prieš savaitę Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Garbės diplomus gavo 127 garbaus amžiaus šilutiškiai.

„Šilutės naujienos“ visą tą laiką atidžiai sekė šių mokslių senjorų kelionę mokslo takais: jų renginius, šventes, keliones, kurių buvo išties nemažai. Tad negalėjome neužfiksuoti ir pačių džiugiausių akimirkų – diplomų įteikimo.

Jau klausinėja „Kas toliau?“

TAU 2
Pirmasis į gausų savo klausytojų būrį kreipėsi TAU rektorius, ilgametis Šilutės pedagogas Pranas Avižinis, kartu atsivedęs ir dekanus Vincentą Bubilienę bei Gedeminą Pečiulį, prodekanę Oną Jonikienę. Rektorius pasidžiaugė, kad visus du metus paskaitas lankė beveik 200 senjorų, o ypač tuo, kad tie lankytojai tapo tikra bendruomene.

Pasak P. Avižinio, nebuvo lengva parinkti paskaitų TAU klausytojams temas, mat šis universitetas neruošia specialistų liaudies ūkiui – jo studentai jau baigė savo darbinę karjerą. Todėl mokytasi visų bendrojo pobūdžio dalykų – visko, kas leidžia pažinti save, savo kraštą ir pasaulį.

Rektorius pasidžiaugė, kad matė savo klausytojus užsirašinėjant į storiausius sąsiuvinius – tai rodo, jog jie nori lavinti savo smegenis. Jis sakė vis girdintis klausimų „O kas toliau? Ką veiksime kitais metais?..“ Ir patikino, kad veiklos bus. Jei reikės, TAU bus net prikurta naujų fakultetų, tad ir diplomuotieji galės iš naujo stoti studijuoti…
Savo studentams rektorius linkėjo nesenti, bet kartu priminė, kad garbus amžius yra vertybė.

Sveikino Savivaldybės atstovai

TAU Šilutėje įkūrėjo – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys neslėpė, anot jo paties, dvejopų jausmų – ir džiaugsmo, ir nostalgijos. „Rodos tik vakar pradėjome…“, – sakė galimybę tobulėti garbaus amžiaus sulaukusiems pamariškiams prieš 2 metus sukūrusios įstaigos vadovas. Jis pripažino, kad per tuos porą metų būta įvairių – net ir kurioziškų situacijų, tačiau pasiekimai kalba patys už save. Net ir dideli universitetai, pasak M. Surplio, ne visi gali pasigirti išleista knyga, suburtu šokių kolektyvu, kuris jau važinėja į festivalius, skirtingų būrelių įvairove. O iš viso TAU šiuo metu vienija apie 250 studentų.

M. Surplys dėkojo P. Avižiniui, kuris į visą mokymo procesą įnešė išties akademiškų vėjų. Baigiantiesiems universitetą jis linkėjo dalyvauti baigiamojoje ekskursijoje po Žemaitiją ir miesto šventės eisenoje, o pačius smalsiausius pakvietė… kartoti kursą.

Tokiu gausiu garbaus amžiaus studentų būriu pasidžiaugė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kartu savo palaikymą studentams pažadėjęs ir po rinkimų. Pasak V. Laurinaičio, į TAU susirinko tie, kas yra smalsūs, kas nori žinoti, kam viskas įdomu. O naujoji Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė pasidžiaugė, kad Šilutėje yra ką veikti ir pagyvenusiems žmonėms.

Šventė baigta koncertu ir pabendravimu prie saldumynų stalo.