Garbės piliečio J.Plonaičio jubiliejui paminėti – iškilmingas Tarybos posėdis

plonaitisPirmą kartą Šilutės savivaldybės istorijoje vyks iškilmingas Šilutės rajono tarybos posėdis. Jis bus skirtas pirmojo Šilutės Garbės piliečio Jurgio Plonaičio 110-ajam jubiliejui paminėti.

Iniciatyvą ypatingai pagerbti Šilutės kraštui itin nusipelniusią asmenybę kilo Tarybos nariui, istorijos mokytojui Algirdui Gečui.

Bendradarbiaudamas su laikraščiu „Šilutės naujienos“, pedagogas prieš mėnesį parengė publikaciją apie J.Plonaičio gyvenimą ir veiklą, pasidalijo prisiminimais iš laikmečio, kuomet jam teko garbė su J.Plonaičiu bendrauti.

Pasitarime su rajono mere Daiva Žebeliene, Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičiene ir Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene nutarta iškilmingą Tarybos posėdį rengti rugsėjo 27 d. 11 val.

Valandos trukmės posėdyje mokiniai skaitys pranešimus apie įvairias J.Plonaičio veiklos sritis. Į iškilmingą posėdį bus pakviesti ir kiti Šilutės Garbės piliečiai, bendruomenės atstovai.

Savo pokalbį su J.Plonaičiu pedagogas A.Gečas įamžino magnetofone, todėl posėdžio metu bus pateiktas autentiškas garso įrašas, susirinkusieji išgirs Garbės piliečio balsą.

A.Gečas pateikė siūlymų, jog būtų galima Šilutės seniūnijos koridoriuje padaryti Garbės piliečių galeriją. Joje būtų įamžintas ne tik J.Plonaitis, bet ir kiti miestui nusipelnę žmonės.

Susirinkime aptarta galimybė rajono savivaldybės interneto svetainėje parengti išsamesnius aprašus apie Garbės piliečius, pateikti nuorodas į straipsnius apie juos. A.Gečo manymu, būtų puiku J.Plonaičio vardu Šilutėje pavadinti gatvę ar skverą.