Garbų jubiliejų atšventusį šilutiškį per gyvenimą lydi muzika

 

90 Mirauskas_3Per Kūčias 90-metį atšventęs šilutiškis Stasys Mirauskas jo pasveikinti atvykusius savivaldybės atstovus pasitiko ne bet kaip – linksmai grodamas armonika. Garbaus amžiaus sulaukęs vyras turi kuo džiaugtis: jo sveikata ir laime itin rūpinasi žmona Rūta ir visas būrys artimųjų.

Linkėjo daug gražių metų

Įteikdamas jubiliatui vitaminų ir 61 euro vertės čekį, meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad dažniau vyresnio amžiaus sulaukia moterys. Todėl jis gyrė S. Mirauską pasiekus tokį garbingą amžių, ir prižadėjo į svečius atvykti dar du kartus – po 5 ir 10 metų.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasidžiaugė, kad vyrui dar nereikia teikti socialinių paslaugų – sveikata nešlubuoja, o ir yra kam juo rūpintis – aplink jubiliatą sukosi gausus būrys šeimos narių. O Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus juokavo, kad jei neklausys vaikai ir anūkai – kreiptųsi į seniūniją.

Muzika suvedė su žmona

Gausioje septynis vaikus auginusioje šeimoje gimęs S. Mirauskas vaikystę leido Skaudvilėje. Vėliau dirbo traktorininku Pagėgiuose, įsitaisė į partijos komitetą, o 1965 m. jau sukūręs savo šeimą, persikraustė į Šilutę, kur gavo butą.

Armonika, kurios visą laiką nepaleido iš rankų, ir kartas nuo karto sugrodavo linksmas melodijas, jubiliatas išmoko groti būdamas 15-os. Sesuo grodavo bandonija ir mušdavo būgną, josios vyras – akordeonu, tad visiems susiėjus į krūvą, jau išeidavo visa kapela. Iš pomėgio muzikuoti net vieną kitą pinigėlį S. Mirauskas uždirbdavo, nes eidavo groti ir į vestuves. Tačiau, pasak žmonos Rūtos, vyras ne tik groti moka – gražiai ir šokdavo, ir dainuodavo. Būtent vienos vakaruškos metu Pagėgiuose jiedu ir susipažino, o susituokė 1953 m.

Gražiai sugyvendama pora susilaukė dviejų sūnų, iš kurių vieno jau nebėra, ir dukros, o šiandien jau džiaugiasi ne tik 7 anūkais, bet ir 9 proanūkiais.

Maitinasi sveikai

Nors šiandien S. Mirauskas sveikata nesiskundžia, žmona Rūta visgi itin rūpinasi vyro mityba. Verda jam sultinius, gamina sveikuoliškus patiekalus. Tačiau bent kartą per savaitę pora pasimėgauja ir cepelinais. Sako, kad mėgstamiausi – su mėsa.

Beje, vyras nepraleidžia ir nė vienų Šilutėje vykstančių krepšinio varžybų – yra tikras šios sporto šakos fanas.

Šilutės rajone šiemet iš viso 90-ies metų jubiliejaus sulaukė net 89 gyventojai. 95 metų jubiliejus šventė 18 žmonių.