Gardame apsiplikė vaikai ir dingo vyras, Šilutėje pavogta AUDI ir apvogtas namas

Praėjusios savaitės pabaiga išsiskyrė rezonansinių įvykių gausa: kaip praneša Tauragės AVPK, paskelbta 35-erių gardamiškio, kuris prieš savaitę išvyko į Vokietiją ir dingo, paieška, o skubios medikų pagalbos prireikė dviem kitos gardamiškių šeimos vaikams, bandžiusiems keptuvėje užsidegusį aliejų gesinti vandeniu.

Užsidegusius riebalus vandeniu užlieję vaikai patyrė ypač skausmingus nudegimus. Pixabay nuotr.

Be to, Šilutėje vagys iš kiemo nuvarė automobilį AUDI, taip pat apšvarino gyvenamąjį namą Audėjų gatvėje.

Apsiplikė du vaikai

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pranešimą apie Gardamo miestelyje kilusį gaisrą gavo ketvirtadienio pavakarę. Bendrosios pagalbos telefonu 112 paskambinęs asmuo pranešė, jog dega butas Šaulių gatvėje.

Kai prie daugiabučio atskubėjo ugniagesiai, ugnis jau buvo užgesinta, tai padarė atskubėjęs kaimynas.

Pasak Šilutės PGT atstovo Arūno Ališausko, nelaimės priežastis – įkaitusioje keptuvėje užsidegęs aliejus, kurį du nepilnamečiai bandė užgesinti užpildami vandenį. Tačiau šliūkštelėjus vandens ugnis tik dar labiau įsismarkavo, o karštas aliejus aptaškė abu vaikus.

Laimė, situacijoje greit susiorientavo šalia gyvenantis kaimynas, kuris ant keptuvės užmetė audeklą ir ji nuslopo. Iškviesti greitosios medikai vaikus išvežė į ligoninę. Vienam jų karštas aliejus nudegino rankas, kitam užtiško ant veido. Pasak medikų, aliejaus palikti nudegimai būna labai skausmingi.
Kadangi liepsnos išplisti nespėjo, didelių nuostolių nepadaryta, tik aprūko virtuvė.

Pasak ugniagesių atstovo, degančių riebalų jokiu būdu negalima gesinti vandeniu, mat nuo vandens liepsna tik sukyla. Šiuo atveju galima sakyti, kad viskas baigėsi dar gana laimingai, mat panašiais atvejais gali įvykti net sprogimas.

„Tokiu atveju ugnį reikia gesinti uždengiant indą kokiu po ranka pasitaikiusiu audeklu, dideliu dangčiu ar kokiu kitu daiktu, kad ir pagalve, taip pat skubiai išjungti viryklę“, – sakė A. Ališauskas.

Dingo gardamiškis, apvogti šilutiškiai

Kitai Gardame gyvenančiai šeimai praėjusią savaitę teko šauktis policijos pareigūnų pagalbos. Pranešta, kad dar pirmadienį, sausio 3 dienos vakare, apie 23 val. iš namų toje pačioje Šaulių g. išėjo ir į Vokietiją išvyko 35 metų vyras. Nuo tada artimieji negali su juo susisiekti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas be žinios dingusiam asmeniui surasti.

Nuo penktadienio, sausio 7-osios pavakarės iki kitos dienos ryto iš kiemo Šilutėje, H. Zudermano g. dingo automobilis. „AUDI A6“ priklausė 34-erių moteriai, nuostolį ji įvertino 6000 eurų. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d., automobilis rastas Šilutėje, Lietuvininkų g.
Į policiją kreipėsi ir Audėjų gatvėje gyvenanti šilutiškių šeima, kuri pastebėjo, kad nuo laike tarp sausio 5-osios popietės ir sausio 8-osios ryto pro langą buvo įsibrauta į namą. Vagys išnešė magnetofoną, taip pat nupjovę spyną iš garažo pavogė ir motorolerį. Nuostolis dar tikslinamas.