Gardame – muzikos instrumentų muziejaus įkūrėjas

Gardamo bibliotekoje svečiavosi Mindaugas Nogaitis - muzikantas, mėgėjų teatro režisierius, pedagogas, Vilkų kampo kaime įkūręs bandonijų ir armonikų muziejų.

O būdavo kažkada vakarai Lietuvos kaimo sodybose, kai skambėdavo muzika. Kiekvienas kaimas turėjo savo muzikantą. Deja, tai jau istorija. Galima pasidžiaugti, kad ir dabar yra žmonių, kurie puoselėja senąsias tradicijas. Vienas iš jų – M. Nogaitis, kurio rankose muzikos instrumentai prabyla. Mindaugas atsivežė ir muziejaus eksponatų: lūpinių armonikėlių, armonikų ir bandonijų.

M. Nogaitis ne tik muzikuoja, bet ir dainuoja. Pirmieji instrumentai, su kuriais supažindinti popietės dalyviai – 1917 m.s Sankt Peterburge pagaminta armonika, kita armonika „Rigoletto“. Bandonijos ir dabar populiarios Argentinoje ir Urugvajuje, kur skamba tango muzika. Svečias sakė, kad greičiau išmoko groti armonika, o prisijaukinti bandoniją truko ilgiau.

M. Nogaitis papasakojo apie kitus muziejaus eksponatus, o popietės pabaigoje pagrojo lūpinėmis armonikėlėmis, armonika ir bandonija.

Renginio dalyviai padėkojo už linksmai praleistą laiką, o M. Nogaitis pakvietė apsilankyti jo įkurtame muziejuje.