Gardame – „(Ne)paprastų knygų skaitymas“

Gardamo vaikaiGardamo bibliotekoje rinkosi Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriaus pradinukai su mokytojomis Sonata Kurmiene ir Virginija Lidžiuviene. Tądien vyko literatūros popietė „(Ne)paprastų knygų skaitymas“, skirta Salomėjos Nėries 115-osioms gimimo metinėms.

Filologas Vidmantas Valiušaitis taip rašo apie šią literatūros kūrėją: „Didelio talento poetė, bet vargu ar didelės išminties asmenybė, tapusi politinio manipuliavimo, privedusio iki savo tėvynės ir jos žmonių išdavystės, auka. Įsidėmėtinas pavyzdys, kas atsitinka žmonėms, neturintiems mažiausių duomenų veikti politikoje ir nepaisant to – vis tiek į ją brendantiems.“

Paklausus susirinkusių pradinukų, ar yra girdėję pasaką „Eglė žalčių karalienė“, pakilo rankų miškas. Visi girdėjo šią pasaką. Vieniems ją sekė mama ar tėtis, kitiems seneliai. Mokiniai klausėsi (ne)paprastos pasakos, o poemos, kurioje S. Nėris atskleidžia lietuviško žodžio skambesį ir grožį. Išklausę pasakos ištraukų vaikai piešė jiems patikusius personažus: Eglę, jos vyrą Žilviną, medžiais virtusius jų vaikus.

Kiekvienos viešnagės bibliotekoje metu galima kažko pasimokyti, o tai padeda ugdyti kūrybingumą ir žmogiškąsias vertybes.