Gardame proto jėgas išbandė keturios bendruomenės

bendruomeniu protu musis gardame2016-ieji Lietuvoje – Vietos bendruomenių metai. Šia proga Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialas Gardamo seniūnijoje įsikūrusioms keturioms bendruomenėms surengė protų mūšį „Pažink savo kraštą“. Renginys – projekto „Bendruomenės „HUB’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ dalis.

Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“, Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, Pempiškių kaimo bendruomenė „Želvesys“ ir Gardamo kaimo bendruomenė „Tenenys“ kovojo tarpusavyje protų mūšyje „Pažink savo kraštą“.

Bendruomenė – lyg tas bičių avilys, į kurį darbščiosios bitutės lašas po lašo neša nektarą ir gamina medų. Gausėja bičių darbininkių, gausėja ir nudirbtų darbų.

Štai ir Gardamo seniūnijoje įsikūrusios jau keturios bendruomenės, kurios auga ne tik žmonių skaičiumi, bet ir nudirbtais darbais. Jų konkretūs darbai šiandien matomi ir apčiuopiami. „Ką mums simbolizuoja bendruomenė? Visų pirma, tai bičiuliška kaimynystė ir artimas bendravimas ir nelaimėje padedant, ir džiaugsmu dalijantis. Tai geriausios mūsų tautos tradicijos: savitarpio pagalba, supratimas, atjautimas, vienybė. Likimas mūsų kartą apdovanojo galimybe tai pajusti. Linkiu visiems mums šiemet atsigręžti būtent į šias vertybes. Būkime nuoširdūs ir atviri: kaimynams, kolegoms ir bičiuliams. Juk kartu galime pasiekti daugiau!“, – šventės pradžioje palinkėjo bibliotekininkė Diana Formanikaitė.

Iš protų  mūšio pavadinimo „Pažink savo kraštą“ buvo galima suprasti, kad klausimai bus iš Gardamo istorijos. „Visus vienija tai, kad gyvename Gardamo seniūnijoje. Vieni – pačiame Gardame, kiti nutolę toliau, treti – arčiau.

Visi esame vienaip ar kitaip prisilietę prie jo istorijos. Bet ne visi viską žinome, todėl bus labai gera proga sužinoti tai, ko dar nežinojote“, – kalbėjo bibliotekininkė.

Buvo ir klausimų apie pasaulio ir Lietuvos įvairenybes, buvo kapitonų rungtis, kurios metu kapitonai, užsidėję ausines, turėjo atspėti, ką sako komandos narys. Paskutinis turas – muzikinis.

Kol buvo skaičiuojami taškai, visus linksmino kaimiškos muzikos kapela „Žaliakalnis“ (vad. Valerijonas Krutikovas). Paaiškėjo, kad nugalėjo komanda „Raudonieji“ – Pempiškių kaimo bendruomenės „Želvesys“ atstovai ir jų pirmininkė Rūta Žvirblytė.

Šauniausiai komandai įteiktas pagrindinis prizas. Visos komandos gavo bibliotekos padėkos raštus už dalyvavimą protų mūšyje ir buvo pakviestos prie vaišių stalo.