Gardame – susitikimas su rašytoju ir skulptoriumi J.Šikšneliu

4 Gardamo biblioteka Siksnelio parodaŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su rašytoju, bibliotekininku ir skulptoriumi Juozu Šikšneliu. Susitikimo metu jis pristatė savo darbų parodą „Baibokai ir jų lazdos“.

J.Šikšnelis – daugelio romanų, detektyvinių apysakų, novelių ir vienaveiksmių pjesių autorius. Jis yra išleidęs 18 knygų, o savo skulptūras eksponavęs daugiau kaip dvidešimtyje parodų. Rašytojo kūryba įvertinta Žemaitės ir Ievos Simonaitytės literatūrinėmis premijomis, 2009 metais jam suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

Susitikimo metu autorius parodos pristatymą pradėjo nuo skulptūrų, sukurtų iš medžio ir akmens. Bibliotekoje eksponuojama tik maža dalis kūrybos, nes, anot autoriaus, daug skulptūrų išdovanota, o nemaža dalis yra jo tėviškėje Dzūkijoje, Švendubrėje.

Paklaustas, kodėl parodą pavadino „Baibokais“, autorius sakė, kad nedrįsta savęs vadinti skulptoriumi, o ir darbų – skulptūromis, todėl, nors ir būdamas dzūkas, savo darbus apibūdina žemaitišku žodžiu „baibokai“.

Papasakojęs apie „baibokų“ kūrimą, J.Šikšnelis kalbėjo apie savo romanus, apysakas, noveles ir detektyvus. Autorius dar jaunystėje pradėjo rašyti vienaveiksmes pjeses, vėliau kūrė noveles ir detektyvus. Dabar jau keletą metų rašytojas romanų nerašo, kuria trumpus humoristinius tekstus, tokių kūrinių jis paskaitė ir susirinkusiems.

Pasibaigus pokalbiui, bendravimas su rašytoju tęsėsi prie arbatos puodelio.