Gardame – V. Astrauskienės knygos „Sapnuoju gimtinę“ pristatymas

Gardamo bibliotekoje svečiavosi Violeta Astrauskienė, kuri pristatė savo knygą „Sapnuoju gimtinę“ ir grafikos darbus, iliustruojančius šią knygą.

V. Astrauskienė pristatė vieną paskutiniųjų savo kūrybos darbų.

V. Astrauskienė Gardamo bibliotekoje lankėsi jau ne pirmą kartą. Save pristatanti, kaip „tikrą švėkšniškę“, savyje turinti begalinės meilės lobyną: meilę gimtinei, Švėkšnai, angelams dalinanti aplinkui.

Gal todėl tos meilės ir užtenka, juk, kai daliniesi viskas tik gausėja. Violetos kuriami darbai neapsiriboja viena sritimi: ji – poetinių skaitymų dalyvė, mėgstanti fotografuoti, lipdyti, tapyti, kurti grafikos darbus ir poetinę prozą.

Knyga „Sapnuoju gimtinę“ – vienas paskutiniųjų Violetos kūrybos darbų, išleista 2020 metais. Renginio pradžioje dalyviai apžiūrėjo parodą. Violetos kūryba ypatinga – darbai atlikti „dzen“ raižymo technika. Kūrėja pristatė grafikos darbus ir renginio dalyvėms padėjo suprasti paveiksluose esančius simbolius ir juos atkoduoti.

Nors piešiniai tik penki, bet kiek prasmės juose sudėta, gausu vaizdų iš Švėkšnos. Autorės skaitoma poetinė proza suvirpino jautriausias sielos gelmes, nes niekas negali taip perteikti savo kūrybos, kaip autorius.

Renginio pabaigoje dalyvės dėkojo už kartu praleistą laiką, jautrius žodžius ir poetinės prozos ir vaizdo bendrystę, palietusią kiekvienos širdį.