Gardamiškės irgi turi talentų

Gardamas kurybine studija piesiaKada paskutinį kartą laikėte rankoje teptuką? Dauguma iš mūsų tai darėme labai seniai, per piešimo pamokas. Ir tose pamokose dažniausiai nebuvo kalbama apie saviraišką spalvomis. Už tai šiandien vis dažniau iš psichologų girdime apie meninės saviraiškos poveikį žmogui, apie vieną iš meno terapijos rūšių – dailės terapiją.

Vieną rytą Gardamo bendruomenės merginos rinkosi į Gardamo biblioteką, kur surengta kūrybinė studija „Kiekvienas turi talentą“. Čia dailės terapijos patirtimi dalijosi dailininkas Eugenijus Šuldiakovas. Jis pristatė savo tapytus darbus ir pakvietė pabandyti pačioms kurti. „Kūryba – tai procesas, leidžiantis asmenybei atskleisti savo užslėptus talentus. Netalentingų žmonių nėra. Įkvėptos kūrybiškumo dvasios Jūs sukursite savo rankomis meno šedevrą“, – kalbėjo svečias.

Įdomu buvo stebėti merginų susikaupimą, klausytis teptuko bėgiojimo ant drobės garso. Piešinių buvo įvairių – pradedant medžiais, gėlėmis ir baigiant geometrinėmis figūromis.

Pasibaigus dailės terapijai moterys kalbėjosi apie naujai atrastus dalykus, apžiūrinėjo piešinius ir džiaugėsi, kad ilgais žiemos vakarais turės ką veikti.