Gardamiškiai susipažino su šiaurietiškojo vaikščiojimo technika

4 Gardamo tenenys siaurietiskas ejimasGardamo kaimo bendruomenė „Tenenys” dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbtame kūno kultūros ir sporto projekte „Sportuojanti bendruomenė” ir gavo finansavimą projektui „Aktyvi ir sveika bendruomenė”.

Vienas iš projekto tikslų buvo surengti šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus.

Mūsų tikslas buvo skatinti įvairaus amžiaus žmonių grupių fizinį aktyvumą, propaguojant šiaurietiškąjį ėjimą kaip kitokią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę.

Šiaurietiškasis ėjimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, nesvarbu, kokia jų fizinė būklė.

„Tenenio“ bendruomenės nariams užsiėmimus vedė profesionalus treneris, šiaurietiškojo ėjimo instruktorius, Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacijos prezidentas Laimontas Rakauskas.

Pirmoji užsiėmimų dalis buvo teorinė, per kurią lektorius papasakojo šiaurietiškojo ėjimo esmę ir tikslus. Po paskaitos šiaurietiškąjį ėjimą išbandėme patys. Visi seminaro dalyviai intensyviai mokėsi šiaurietiškojo ėjimo technikos, lektorius kiekvienam patarė, reguliavo taisyklingą ėjimą.

Saulėtą popietę aikštėje dalyviai atliko mankštą su šiaurietiškomis lazdomis, kurios metu buvo daromi įvairūs pratimai viso kūno raumenų darbui suaktyvinti. L.Rakauskas parodė ir daug linksmų pratimų:  azartiškų, vikrių užduočių, kurios suteikė ypač smagių akimirkų. Tad visi įsitikinome, kad šiaurietiškojo ėjimo pamokos labai įdomios ir naudingos. Ši sportavimo forma išmoko taisyklingos laikysenos, sustiprina raumenyną, lavina širdies ir kraujagyslių sistemą.

Projektą numatėme tęsti, todėl bendruomenė įsigijo aštuonias „Leki“ firmos šiaurietiškojo vaikščiojimo lazdas. Visi norintys bendruomenės nariai galės jomis naudotis ir aktyviai leisti laisvalaikį.