Gardamiškio „bravore“ – „nuotolinis virvelinis“ valdymas

Bravoras gardameTrečiadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai Gardamo miestelio gyventojo 44 metų K.R. sodyboje aptiko naminės varyklą.

Apie vidurdienį patikrinus K.R. ūkinį pastatą jame buvo rasta metalinė talpykla su beveik 840 litrų rusvo skysčio – įtariama, raugo. Toje pačioje patalpoje buvo rasta ir nesukomplektuoto aparato, skirto naminės degtinės gamybai, detalių, o greta Bravoras gardame 1esančiame garaže pareigūnai aptiko apie 1 litrą skysčio, turinčio specifinį, naminei degtinei būdingą kvapą.

Beje, jau anksčiau dėl alkoholio gamybos policijai kliuvęs degtindaris šįkart pareigūnų apsilankymui buvo pasirengęs.

Talpykloje, kurioje buvo laikomas raugas, gardamiškis buvo įmontavęs čiaupą, kurį iš kitos patalpos galima atsukti timptelėjus už pririštos virvelės.

Tokiu būdu netikėtai į sodybą užsukus policijai, raugą galima išpilti tiesiai į kanalizaciją, net nepriartėjus prie „bravoro“.

Vis dėlto trečiadienį, atvykus pareigūnams naminės virėjas savo sumanymu pasinaudoti nespėjo: raugas buvo rastas greičiau nei sodybos šeimininkas spėjo susivokti.

Dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo Šilutės policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.