Gardamiškių prašymas valdžiai: daugiau pinigų ir rūšiavimo konteinerių

 

GARDAMO VALDZIAA_2Pirmoji Šilutės savivaldybės vadovų ir seniūnijos 2018 metų veiklos ataskaita surengta Gardame. Susitikimo metu apie nuveiktus darbus ir artimiausius planus saviškiams pasakojo seniūnė Birutė Pocevičienė, vėliau kalbėjo rajono vadovai – Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Susitikimas vyko Gardamo progimnazijos ir bendruomenės namų pastate, nes susirinkimų salė seniūnijos pastate šiuo metu yra remontuojama.

Investuota apie 1 mln. Eur

Susitikimą trumpu klausimu pradėjo Šilutės savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis pakėlė Šilutės savivaldybės tarybos ir valdančiosios koalicijos 4 metų veiklos ataskaitą ir paklausė, ar visiems paštininkai ją pristatė į namus. Iš susitikime dalyvavusių apie 100 seniūnijos žmonių nė vienas nepatvirtino, kad nėra gavęs ataskaitos. Taip, pasak mero, yra lengviau susišnekėti, kai susitikimo dalyviai jau yra išsinagrinėję visame rajone vykdytus projektus.

Pasak seniūnės B. Pocevičienės, šiuo metu seniūnijoje gyvena 1812 gyventojų, savo gyvenamąją vietą naujai deklaravusių yra 93. Tačiau vertinant per metus gimusių ir mirusių žmonių statistiką aiškėja, kad pastarųjų yra dešimtimi daugiau.

Vietinių kelių ilgis siekia 147 km, per 2018 m. kelių priežiūros darbams bei sandoriams skirta 82,07 tūkst. Eur. Tiesa, iš šios sumos apie 20 tūkst. Eur liko nepanaudotų, nes kelininkams užbaigti darbus sutrukdė pabjurę orai.

Seniūnė pasidžiaugė, kad seniūnijos bendruomenės sulaukė neplanuotos Savivaldybės piniginės paramos: Gardamo bendruomenė „Tenenys“ už paskirtus 689 Eur įsigijo 50 kėdžių naujai suremontuotai salei, Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ skirtus 300 Eur panaudojo šildymo sistemos įrengimui, Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ už skirtus 200 Eur įsigijo bendruomenės renginiams reikalingą kolonėlę.

Praėjusiais metais seniūnijoje pradėti vykdyti du projektai. Projekto „Gardamo gyvenvietės mažos apimties viešosios infrastruktūros atnaujinimas“ įgyvendinimo metu kapitaliai sutvarkyta Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos patalpų dalis ir pritaikyta bendruomenės poreikiams. Paklotas pėsčiųjų takas, aptverta vaikų žaidimų aikštelė. 2019 m. bus sutvarkytas privažiavimas, sumontuota vaikų žaidimų aikštelės įranga, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai, šiukšliadėžės, bus asfaltuotos Tenenio ir Šaulių gatvės. Įgyvendinant projektą „Nuotekų surinkimo infrastruktūros gerinimas ir plėtra Gardamo miestelyje“ rekonstruojami buitinių nuotekų valymo įrenginiai ir tiesiami bei rekonstruojami buitinių nuotekų tinklai. Taip pat suremontuotas Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos pastato I aukštas ir laiptinė. Gautas finansavimas Šylių gyvenvietės melioracijos remonto darbams, sutvarkyta Stotelės ir Tilto gatvių sankirtoje tvinusi viešoji erdvė, atvežtas gruntas, pasėta žolė.

Seniūnė B. Pocevičienė pasidalijo ir ateities sumanymais. Planuojama išasfaltuoti miestelio Šylių, Tenenio ir Bažnyčios gatves, suremontuoti kapinių namelį, sutvarkyti Šylių piliakalnį, rekonstruoti Gardamo apšvietimą.

Meras V. Laurinaitis sakė, kad įvertinus visus planuotus ir nuveiktus darbus galima pasidžiaugti, jog investicijos Gardamo seniūnijoje per 2017 – 2018 m. siekė 996 tūkst. Eur. Todėl dabar tai matosi važiuojant per seniūniją.

Seniūnija saugi, tik reikia saugoti turtą GARDAMO VALDZIAA_1

Susitikime su gyventojais dalyvavęs Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pasidžiaugė, kad ši seniūnija yra saugi. Bendruoju pagalbos telefonu gauti 139 pranešimai, pradėta 16 ikiteisminių tyrimų. Pasak A. Mikalausko, šioje seniūnijoje įvykdyta tik 2,5 proc. visų rajone registruotų nusikalstamų veikų. Pusė ikiteisminių tyrimų pradėta dėl vagysčių. Dėl smurto artimoje aplinkoje, neblaivių vairuotojų ir kitokių nusikaltimų pareigūnai į šią seniūniją skubėjo tik po vieną – du kartus.

Vietos ūkininkai klausė A. Mikalausko, ar Šilutės savivaldybėje dar nėra naujos vagysčių bangos – kai vagys „pasiskolina“ porai dienų kepsninę, o vėliau ją sugražina su rašteliu, kad kaimynas atsiprašo, o padėkai palieka bilietus į spektaklį. Tik po spektaklio sugrįžę namo šeimininkai randa apvogtus namus.

Informacija apie tokius atvejus Pamarį jau pasiekė iš Rytų Lietuvos.

A. Mikalauskas sakė, kad tokio modelio nusikaltimo Šilutės savivaldybėje dar nebuvo. Tačzzau vagių fantazija kasmet tobulėja, todėl jis ragino seniūnijos žmones stengtis patiems daug dėmesio skirti turto apsaugai ir taip išvengti vagysčių.

Apie konteinerius, bažnyčios langus, Ramučių kelią

Bliūdsukių seniūnaitis Arūnas Kiudys klausė valdžios, kuomet ir į jo kaimą bus pristatyti rūšiavimo konteineriai? Šis klausimas nustebino Administracijos direktorių S. Šeputį. Jis sakė, kad Savivaldybė šiuo metu yra užpirkusi naujų konteinerių ir jie netrukus bus atgabenti. Jis patarė seniūnaičiui iškart rašyti prašymą apie reikiamą konteinerių kiekį ir patikino, kad jie bus pristatyti.

Kaip nebūtų keista, šiemet žodžio nepratarė į susirinkimą atėjęs Gardamo klebonas Antanas Gylys. Tačiau jį pastebėjęs meras V. Laurinaitis iškart pakalbino, o susirinkusiesiems pasakojo, jog Savivaldybės taryba jau patvirtino religinių bendruomenių paramos fondą. Šio fondo lėšomis bus remontuojami religiniai pastatai. V. Laurinaitis su klebonu yra aptarę, kad Gardamo bažnyčiai reikia atnaujinti langus, iš Savivaldybės paramos fondo tam galės būti suteikta 50 – 70 proc. parama. Likusias lėšas bendruomenėms teks susirasti pačioms.

Gardamiškiai jau daug metų laukia, kada bus asfaltuotas kelias link Ramučių. Jiems tai gerokai sutrumpintų kelionę į Šilutę. Pasak mero, šis kelias priklauso Automobilių kelių direkcijai, o Savivaldybė rūpinosi, kad jis būtų įtrauktas į taip vadinamą „žvyrkelių programą“. Meras jau žino, kad Ramučių kelias šiemet dar nebus asfaltuojamas, tačiau labai tiki, kad kitąmet darbai bus atliekami.

Pasak V. Laurinaičio, Ramučių kelio remontą verta paskubinti dabar, kol dar nepradėtas kelio į Žemaičių Naumiestį remontas, nes šio kelio darbų metu poreikis važiuoti Ramučių keliu išaugs kelis kartus.

Atsisveikindami valdžios atstovai klausė, ko dar pageidautų Gardamo seniūnijos žmonės. Ir išgirdo atsakymą, kad reikia skirti daugiau pinigų Gardamui ir jo apylinkėms.