Gardamo biblioteką papuošė karpiniai

gardamo biblioteka_karpiniu_paroda2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale pristatyta tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių paroda „Tai, kas artima ir miela“.

Bibliotekininkė apžvelgė autorės  kūrybinės veiklos aruodą, kuriame tikrai nemažai pasiekimų. Nuo 1990 m. mūsų viešnia tapo Tautodailininkų sąjungos nare, surengė daug personalinių ir kolektyvinių tautodailės parodų, už ypatingus tautodailės darbus ir Šilutės krašto garsinimą 2005 m. jai skirta „Sidabrinės nendrės“ premija. 2014 m. tautodailininkė apdovanota II vietos diplomu respublikiniame tautodailininkų konkurse, pelnė geriausio metų liaudies meistro nominaciją – „Aukso vainiką“. Tokį pat apdovanojimą ji pelnė ir 2016 m. balandį, o praėjusiais metais Lietuvos respublikos kultūros ministro įsakymu, šilutiškei tautodailininkei suteiktas meno kūrėjos statusas.gardamo biblioteka_karpiniu_paroda3

R.E.Čiuželienės karpiniuose daugiausia atsispindi Šilutės krašto vaizdai. Taip pat be architektūros, dar vyrauja augalų, paukščių akcentai. Kiekvienas tautodailininkės darbas stebina kruopštumu. Moteris pasakojo, kad žirklių kūrybai beveik nenaudoja – dirba su aštriu peiliuku ar skalpeliu. Paklausta kaip gimsta tokie nuostabūs meno kūriniai, tautodailininkė pasakojo, kad pirma susidėlioja vaizdą savo mintyse, vėliau apie savaitę jį dėlioja popieriuje, o iškarpo po truputį laisvu nuo kitų darbų metu. Karpymu ji susižavėjo visai atsitiktinai, pradėjusi karpyti tradicines snaiges. Vėliau dalyvavo Klaipėdoje surengtuose mokytojų tobulinimosi kursuose, kuriuos vedė žymi karpytoja Nijolė Jurienėnė. Vieno užsiėmimo metu, stebėdama Rūtos darbą, ji lyg ir pastūmėjo šių darbų link, sakydama „jūsų rankos tinka karpiniams“.

Autorės karpinių yra Kanadoje, Danijoje, Švedijoje, Australijoje, Amerikoje ir kitose šalyse. Tautodailininkė yra iliustravusi šilutiškės Linos Daukšaitės eilėraščių knygelę „Vėjo išdaigos“.  
                        
Renginio pabaigoje bibliotekininkei, seniūnijai, mokyklai ir dar keliems susirinkusiesiems karpinių autorė padovanojo jos su šeima išleistas knygeles „Rūta Emigart Čiuželienė. Karpiniai. Papercuts“.