Gardamo bibliotekoje pamokėlė „Kai užaugsiu…“

Rugsėjo 28 dieną Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo skyriaus pradinukai rinkosi bibliotekos kieme, kur vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo organizuota pamokėlė. Juos atlydėjo mokytojos Virginija Lidžiuvienė ir Sonata Kurmienė, o pamokėlę vedė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos vyriausi specialistai Danutė Balčytytė ir Alfredas Bendikas ir Bardinų skyriaus Jaunesnioji specialistė kinologė Deimantė Dargytė.

Didelis ir platus pasaulis. Šimtai specialybių ir darbų, užsiėmimų ,kuriuos ateityje mokiniams reikės pasirinkti. Atvykę specialistai ypatingi žmonės, kurie saugo mūsų valstybės sieną su Kaliningrado sritimi. Jaunesnioji specialistė kinologė Deimanė Dargytė atvažiavo ne vieną , o su tarnybiniu Belgų aviganių veislės kalyte – Koka. Jau nuo šešių mėnesių Deimantė treniruoja kalytę. Šiuo metu tai aštuoneri metai. Deimantė ir Koka pademonstravo kokias komandas gali atlikti .Deimantė papasakojo, kaip tarnybiniai šunys suranda paslėptą kontrabandą, narkotikus ir pasitarnauja, kaip darbo įrankis ieškant dingusių žmonių.

Vyresnieji specialistai Danutė Balčytytė ir Alfredas Bendikas papasakojo apie sunkų ir atsakingą pasieniečio darbą, jo specifiką. Su savimi jie atsivežė įvairias darbo priemones, kurias naudoja tarnybos metu jas pademonstravo, susirinkusiems mokiniams, o pamokėlės pabaigoje visi susirinkusieji nukeliavo apžiūrėti tarnybinio automobilio, į kurį galėjo įlipti ir apžiūrėti viduje esančią įrangą.

Nepaprastai greitai praėjo laikas. Mokiniai padėkojo pamokėlės vedėjams už įgytas žinias apie pasieniečio specialybę. Ir palinkėjo kuo didžiausios sėkmės, tarnyboje saugant valstybės sieną.

 

Virginija Langienė

Gardamo filialo bibliotekininkė