Gardamo seniūnijos šventėje – didžiausias dėmesys bendruomenėms

gardamo svente gardamo bendruomeneAlinanti vasaros kaitra praėjusį šeštadienį neišgąsdino gardamiškių – nors tądien saulėje termometras rodė net 37 laipsnius karščio, Gardamo ir aplinkinių vietovių gyventojai jau nuo pusiaudienio rinkosi linksmai paminėti savo seniūnijos šventės, o tuo pačiu su vardo diena jie iš anksto pasveikino visus Petrus, Petrutes, Petronėles ir Povilus.

Sugužėjo bendruomenėsgardamo svente syliu bendruomene

Gardamiškių šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis, kurių finalininkų laukė pagrindinis seniūno Tomo Balčyčio įsteigtas prizas. Vėliau atsikvėpti bei nuo deginančios saulės pasislėpti šventės dalyviai rinkosi į F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialą, kuriame atidaryta Ugnės Lidžiūtės dailės darbų paroda. Nuotaikingą spektaklį pagal Tarasonį „Meilės eliksyras“ gardamiškiams parodė Žemaičių krašto etnokultūros centro mėgėjų dramos kolektyvas „Lamata“ (vadovė Dalia Minkevičienė).

Šiemet paskutinio liepos šeštadienio pavakarę Gardamo seniūnijos gyventojai iš aplinkinių kaimų skubėjo jau ne į daugelį metų įprastą pavienių muzikantų šventę, bet į bendruomenių sueituvę „Kartu po pastoge“.

Kadangi šie metai yra paskelbti Bendruomenių metais, čia svečiavosi ir savo kiemeliuose svetingai praeivius priėmė darniausios, geriausios, išmintingiausios, sportiškiausios, teatrališkiausios bendruomenės: Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“ su pirmininku Arūnu Useliu, Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ su pirmininke Lijana Jagintavičiene, Gardamo bendruomenė „Tenenys“ su pirmininke Birute Pocevičiene ir Pempiškių kaimo bendruomenė „Želvesys“ su laikinai pirmininką pavaduojančiu Arūnu Kiudžiu.

gardamo svente pempiskiu bendruomeneUžsukusieji į bendruomenių kiemelius buvo pavaišinti ką tik suskintomis braškėmis, trešnėmis, naminiais sūriais, gardžia gira, gardamiškių namuose paruoštais mėsiškais gardumynais bei kitais skanumynais.

Tam, kad šventė neprarastų savo gilių tradicijų, vakaro renginį vedė ne kas kiti, o tikri scenos gaspadoriai Petras ir Petrutė (Sergejus Nikanovas ir Lina Balčiauskienė). Jie visus kvietė atsipūsti nuo šienapjūtės ir kitų kaimiškų darbų, sušokti ratelį ar pasiausti linksmuose žaidimuose.

Dovanos – už darną ir bendruomeniškumą

Pievelėje, prie dailiai lauko gėlėmis išdabintos scenos, sukosi poros, skambėjo Inkaklių kaimo kapelos „Ašvelė“ (vad. Vidilija Aidukienė), kaimiškos muzikos kapelos „Šilo aidai“ (vad. Antanas Kmita), Žemaičių Naumiesčio kaimiškos muzikos kapelos „Žaliakalnis“ (vad. Valerijonas Krutikovas) dainos, trypė Gardamo bendruomenės moterų šokių kolektyvas „Transferas“ (vad. Sonata Kurmienė) ir savo pasirodymus dovanojo Gardamo pagrindinės mokyklos mergaičių šokių kolektyvai (vad. Virginija Lidžiuvienė).

Šventės dalyvius sveikino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, prisipažinęs, kad gerai pažįsta ne tik čia gyvenančius žmones, bet ir vietos miškus, nes juose ne kartą medžiojo. Sveikinimą kaimų bendruomenėms perskaitė ir rajono meras Vytautas Laurinaitis. „Sveikinu jus su Bendruomenių metais, kurie skirti jūsų veiklos įvertinimui ir įprasminimui. Bendruomenė – vienas mažiausių, bet ir stipriausias savivaldos dėmuo. Jo kuriama vertė – neįkainojama: jūsų puoselėjamos tradicijos, savitarpio pagalba, dialogas, supratimas ir vienybė yra kertinis valstybės pamatas. Jūs esate svarbiausia pilietinės bendruomenės dalis, savo nuoširdžiais darbais stiprinanti savivaldą“, – sakė meras, linkėdamas bendruomenėms veiklos augimo, iniciatyvos, optimizmo.

Visos bendruomenės apdovanotos padėkos raštais ir Gardamo seniūnijos vėliavomis.

Vėliavą priėmę Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ nariai, dėkodami už įvairapusę paramą, merui V.Laurinaičiui, Gardamo seniūnui T.Balčyčiui ir Gardamo bendruomenės „Tenenys“ pirmininkei B.Pocevičienei padovanojo po sėkmės ir laimės simbolį – tikrą pasagą, kažkada „avėtą“ arklio.
gardamo svente rungtys DSCN0274
Vėliava apdovanoti Šylių bendruomenės „Švylys“ nariai seniūnui įteikė simbolinį žibintą, kuris visad padėtų rasti kelią į žmonių širdis. Bendruomenės „Želvesys“ nariai, pasižymintys verslumu ir originalumu, atsidėkojo naminės duonos kepalėliu.

Šventė tęsėsi iki vėlumos

Po visų sveikinimų , dovanų ir padėkų gardamiškių šventė tęsėsi su muzika, dainomis ir šokiais. Dainavo jauna atlikėja Violeta Vilniškytė,  šokti kvietė grupė „Kitava“ iš Šiaulių bei energingieji E.G.O. vaikinai. Linksmybes vainikavo šventiniai fejerverkai.bendruomeniu spaudos remimo fondo