Gatvės gimnastai – su keturguba jėga ir užsivedimu

gimnastai 1Justas, Giedrius, Mintaras ir Domantas – gatvės gimnastai, pasivadinę „Quattro“ (iš italų kalbos – keturi), neseniai sudrebino „Pamario talentų“ sceną ir įsiveržę savo jaunatviška galia susišlavė aplinkinių simpatijas. Keturi varantieji bei užvedantieji vaikinai nesiliauja stebinti aplinkinių ir pasiryžę su keturgubu užsidegimu parodyti dar ne vieną kvapą gniaužiančią programą.

Jau pirmosiomis susitikimo minutėmis keturi pašnekovai juokaudami pripažino, kad jų pasirinktas aktyvus laisvalaikis – tarsi priklausomybė. Tačiau ji ne griauna, o atvirkščiai – verčia eiti į priekį ir dar daugiau siekti.

„Mes nesėdime valandų valandas prie kompiuterių, taip pat neleidžiame veltui laiko spoksodami į televizijos ekranus“, – sako vaikinai.

Pirmasis pasirodymas padėjo pamatągimnastai

Praėjusių metų pabaigoje, artėjant konkursui „Pamario talentai 6“, vienas iš grupės lyderių Justas sulaukė pasiūlymo suburti komandą, su ja paruošti programą ir išbandyti jėgas scenoje.

„Kodėl gi ne? Mintis buvo užvedanti. Juolab kad daug kas iš pažįstamų ir draugų jau žinojo, ką mes sugebame. Į konkursą atėjome jau turėdami didelę palaikančiųjų auditoriją“, – prisipažino Justas.

Anot ketvertuko, pasiruošti konkursui jie turėjo kiek daugiau nei mėnesį, tad dirbo ir rengė programą iš peties.

2014-ųjų gruodį įvykusiame konkurse gatvės gimnastai pasirodė vieni paskutiniųjų. Tačiau ir kelios laukimo valandos neišvargino žiūrovų, kurie, atiduodami simpatijas už mylimiausią dalyvį, didžiuliu trenksmu ir šūksniais, sukeldami net 114 decibelų garso bangą, vienareikšmiškai simpatijų prizą padovanojo gatvės gimnastams.

Tą patį vakarą ketvertukas buvo apdovanotas ir specialiu UAB „Šarūno reklama“ įsteigtu prizu, už kurį vaikinai pasisiūdino marškinėlius su savo komandos pavadinimu.

Aktyvus laisvalaikis mokslams netrukdo

Visi keturi vaikinai mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje: 15-metis Mintaras Girdvainis – I klasės gimnazistas, 17-metis Giedrius Rimkus – III klasės gimnazistas, o 18-mečiai Domantas Budrikas ir Justas Mizgeris – jau abiturientai.

Pašnekovai sako, kad aktyvus laisvalaikis ir per dieną ne viena valanda, praleista treniruotėse, nė kiek netrukdo  mokslams. Po pamokų, jei už lango merkia lietus ar spaudžia šaltukas, ketvertukas renkasi gimnazijos aktų salėje. O kai šilta ir gamta traukia į lauką, vaikinai sportuoja ant gimnazijos kiemelyje ir stadione įrengtų skersinių. Taip pat šie ambicingi šilutiškiai jau ne vienerius metus lanko ir rankų lenkimo užsiėmimus.

Anot abituriento Justo, nors šie metai gimnazijoje paskutiniai, tačiau jis neapleis gatvės gimnastikos ir vėliau. Vaikinas atvirauja, kad savaitgaliais ar atostogų metu „Quattro“ komanda rinksis į treniruotes ir toliau kurs naujas programas.

Geras pavyzdys užkrečia
gimnastai talentuoseAnot gatvės gimnastų, ši sporto šaka šalyje tampa vis populiaresnė.
Deja, Šilutėje užsiimančiųjų gatvės gimnastika anksčiau buvo daugiau.
Tačiau niekas nežino, kaip bus ateityje, kai geras pavyzdys užkrečia.

Juk ir keturi vaikinai, kaip patys prisipažįsta, susibūrė matydami vieni kitų pasiekimus bei užsidegimą. Anot jų, išlieka stipriausi ir atkakliausi.
Justą gatvės gimnastika patraukė prieš 3 metus. Vaikinas, stebėdamas filmuotas medžiagas internete, studijavo triukus ant lygiagrečių ir skersinių, po to mokėsi juos atkartoti.  Mintarui, kuris sportuoja beveik dvejus metus, aktyvus laisvalaikis bei treniruotės ne tik padėjo sustiprinti kūną, bet suteikė ir daug pasitikėjimo savimi.

O Giedrius susitikimo metu atviravo, jog gatvės gimnastika užsikrėtė nuo kitų komandos narių lyg priklausomybės liga. Dabar vaikinas jau ramiai nepraeina nė pro vieną skersinį.

Panašios nuomonės buvo ir Domantas. Jį gatvės gimnastika sužavėjo, kai pamatė vieną iš savo pažįstamų, atliekantį įvairius triukus.
„Iš pradžių pamaniau, kad tai – visai nesunku. Kas čia gali būti sudėtinga? Deja, po pirmųjų pabandymų teko savimi nusivilti“, – pripažino Domantas. Tačiau užsispyrimas vaikiną pastūmėjo uoliai treniruotis bei siekti tikslo.

Pasiryžę naujiems pasirodymams

Šių šilutiškių tikslas – kuo daugiau parengti programų ir jas parodyti žmonėms. Galbūt ateityje savo gebėjimus vaikinai ryšis parodyti ir dar didesnei publikai.

„Turime didžiulį norą būti pastebėti, kviečiami bei laukiami. Esam pasiryžę parengti vis naujas programas“, – sakė vaikinai, kuriems ambicijų ir užsispyrimo užtenka ir scenoje, ir treniruočių metu.

Paklausti, kaip vertina neseniai televizijos projekte „Lietuvos talentai“ nugalėtojų prizu apdovanotą gatvės gimnastų „Project Mayhem“ grupę, šilutiškiai džiaugėsi, kad pagaliau buvo sulaužyti nusistovėję standartai. Beje, su „Lietuvos talentų“ finalininke „Project Mayhem“ komanda šilutiškiai dar iki jos pergalės palaikė ryšius bei nuolat domėjosi veikla.

Jaunieji Šilutės gimnastai savo pasirodymais jau džiugino bei stebino žiūrovus ne tik „Pamario talentų“ konkurse. Vaikinų ketvertukas su sporto klubo „Atėnė“ merginomis padovanojo kalėdinę programą Saugų vaikų globos namų auklėtiniams, taip pat – Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenei.

Keturi šilutiškiai vaikinai savo laisvalaikiu, akimirkomis iš parengtų programų, triukais ir įspūdžiais dalijasi socialinio tinklo Facebook paskyroje Gatvės gimnastai „Quattro“.