Gatvės rekonstrukcija švėkšniškiams jau apkarto

sveksna vilkeno_gatve_2017_04_20Kelis dešimtmečius laukta ir vos pusantro mėnesio vykstanti pagrindinės Švėkšnos miestelio Vilkėno – Žalgirio gatvės rekonstrukcija kai kuriems švėkšniškiams jau apkarto. Žmonės guodžiasi, kad miestelio centro apvažiavimai visai neparuošti tokiems automobilių srautams, kurie dabar juos užgriuvo, kad per Nikėlus ir per Gedminaičių – Končaičių kaimus einantys žvyrkeliai dabar siaubingai suniokoti, juose klimpsta ir lengvieji, ir sunkiasvoriai automobiliai.

Antradienį vienas vilkikas Gedminaičių – Končaičių kelyje nučiuožė į griovį ir visu savo ilgiu atgulė ant šono.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis neneigia irgi sulaukiantis nepatenkintų žmonių atsiliepimų. Bet ką nors pakeisti – ne jo jėgoms: kelią per Nikėlus remontuoti privalu Klaipėdos regiono kelininkams, o Gedminaičių – Končaičių kelią prižiūrėti rekonstrukcijos metu patikėta rekonstrukciją atliekančiai įmonei „Kauno keliai“.

Kelias, jo akmenys ir asfalto drožlės – kelininkų turtas

Pagrindinės gatvės rekonstrukcija Švėkšnoje prasidėjo šiemet kovo 15-ąją. Pagal projektą, jei orai leis, jau šį rudenį žadama gatvę ir išasfaltuoti.

Beje, konkursą laimėjusi įmonė „Kauno keliai“ atnaujins ne tik maždaug 2 kilometrų gatvės dangą. Kartu klojami ir lietaus kanalizacijos vamzdynai, bus įrengtas apšvietimas, šaligatviai ir net dviračių takas, kai kur pastatyti suoliukai.sveksna nuciuoze_vilkikas

Dar rekonstrukcijos pradžioje istorinio paveldo tausotojai piktinosi, jog nežinia kur išgabenamas po asfaltu buvęs akmenų grindinys, nežinia į kieno kiemą jis nugulsiąs. Šis grindinys su nedideliais tarpais gulėjo po visos gatvės asfalto danga nuo miestelio aikštės iki kapinių.

Pasak seniūno A.Šepučio, Vilkėno – Žalgirio gatvė yra Kelių direkcijos nuosavybė, prižiūrima įmonės „Klaipėdos regiono keliai“. Tad visas asfaltas bei po juo esantis grindinys priklauso „Regiono keliams“. Ši įmonė įsipareigojo iškastus akmenis ir buvusio asfalto drožles išvežti į Šilutę. Akmenys bus saugomi Šilutės kelių tarnybos nurodytoje aikštelėje.

Dalis akmenų bus panaudota vadinamajam techniniam šaligatviui iki Švėkšnos evangelikų liuteronų bažnyčios nutiesti. Tai gatvės ruožas tarp šaligatvio ir važiuojamosios dalies, kuris ir bus išgrįstas tais iškastais akmenimis. Toliau už minėtos bažnyčios bus žalioji juosta.

Beje, įdomi detalė: po akmenų sluoksniu ir po juo buvusiu smėlio sluoksniu dar buvo paklotas ir žabų sluoksnis, kuriuos darbininkams dabar irgi tenka išlupti.

Seniūnas kreipėsi į kelininkus

Seniūnas A.Šeputis žino problemas, kurias dėl pagrindinės gatvės rekonstrukcijos dabar patiria žmonės, važiuodami per Gedminaičių ir Končaičių bei Nikėlų kaimus.

Tuo keliu naudotis pradėta dar tada, kai nebuvo išėjęs pašalas. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl ko šiandien apvažiavimas per abu minėtus kaimus yra ypač prastos būklės.

sveksna ardo_grindiniSeniūnas primena, kad ir pavasaris šiemet nekoks – lietūs nesiliauja. Šiems žvyrkeliams, kaip ir bet kuriems kitiems, abu minėti dalykai kenkia labiausiai.

Dar viena priežastis, dėl kurios išdaužyti pažliugę žvyrkeliai per Nikėlų, Gedminaičių ir Končaičių kaimus yra ta, jog šiuo keliu negalėtų važiuoti sunkesnės nei 20 tonų mašinos. Tuo tarpu važiuoja visi, nes kito kelio nėra. Tai labai blogina kelio būklę. Štai ir tas nelaimėlis, kuris antradienį nudardėjo į griovį, svėrė kur kas daugiau nei leistina tokiu žvyrkeliu važiuoti.

Seniūno pastebėjimu, nei Klaipėdos regiono kelininkai, nei įmonės „Kauno keliai“ darbininkai labai nesistengia prižiūrėti jiems priskirtus žvyrkelius, todėl tų kelių būiklė tokia bloga.

„Jie retai kada patvarko, greideriuoja, bet apskritai priežiūros trūksta“, – konstatavo A.Šeputis, ir trečiadienį parašė raštą Klaipėdos regiono keliams, kad tvarkytų kelią per Nikėlus. Kiek tai duos naudos, parodys ateitis.

Reikės iškęsti nepatogumus

Visgi nemažai gatvės remonto darbų Švėkšnoje jau atlikta. Jau normaliai į „Saulės“ gimnaziją gali patekti mokiniai ir mokytojai, jau neblogos sąlygos tėveliams, vedantiems mažuosius į darželį, o vietinių pamėgtas baras „Viesulas“ iš miestelio centro jau visai patogiai pasiekiamas.

„Daugelis mūsų žmonių supranta, jog vykdant tokį milžinišką projektą nepatogumai yra neišvengiamas dalykas.

Kol dirbs kelininkai, teks pakentėti. Aš ir pats toje gatvėje gyvenu ir nusiteikiau kęsti – kartais mašiną palieku miestelyje ir namo einu pėsčiomis“, – sako A.Šeputis.

Jis siūlo visiems prisiminti, kaip labai švėkšniškiai pageidavo tos rekonstrukcijos, ir pagalvoti, kaip moderniai jie visi gyvens, kai ji bus užbaigta.