Gatvėse padaugėjo policijos

policija eismo kontrolePirmosiomis rugsėjo dienomis Šilutės gatvėse budi žymiai daugiau pareigūnų: jie matomi prie perėjų, įspėja gatves ne perėjose pereinančius pėsčiuosius.

Tauragės AVPK atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė sako, jog kontrolė gatvėse susijusi su mokslo metų pradžia. Tokios sustiprintos eismo saugumo priemonės vykdomos kasmet rugsėjo pradžioje.

Viešose vietose ir prie perėjų daugiau pareigūnų budės iki rugsėjo 10-osios. Jų tikslas ne tik stebėti bendrą eismo situaciją, bet ir patarti mažiesiems, kada jiems saugiau eiti per gatvę, įspėti nedrausmingus pėsčiuosius, o jei reikia – juos ir bausti, stengtis, kad eismas mieste būtų kuo saugesnis.

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 3 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrino  vairuotojų blaivumą Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje ir Pagėgiuose.

Iš patikrintų 448 transporto priemonių vairuotojų 10 buvo neblaivūs – jiems nustatytas lengvas, vidutinis ir sunkus girtumo laipsnis.

Minėtoje teritorijoje pareigūnai užfiksavo 7 neblaivius dviračių vairuotojus.

Policijos departamentas informuoja, kad rugsėjį ir spalio pradžioje Lietuvos keliuose bus vykdomos šios prevencinės priemonės:

iki rugsėjo 8 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų kontrolė, atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu;

rugsėjo 9-15 d. (inicijuota Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) ir rugsėjo 30 – spalio 6 d. – vairuotojų ir keleivių saugos diržų, motociklų (mopedų) vairuotojų ir keleivių saugos šalmų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė;

rugsėjo 16-22 d. ir rugsėjo 30 – spalio 6 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė;

rugsėjo 9-15 d. – važiavimo greičio kontrolė.