Gatvių prižiūrėtojams šiemet žiema duoda ir darbo, ir atokvėpio

gatves nuvalytosPastabesni šilutiškiai sako, kad šiemet galima dėkoti miesto gatves prižiūrinčioms tarnyboms – gatvės ir šaligatviai kur kas švaresni, nei būdavo ankstesniais metais.

UAB „Šilutės komunalininkas“ ir Šilutės seniūnijos vadovai kukliai atitaria, esą pati žiema šiemet esanti dėkinga – jei ir pasninga kelias dienas, po to gamta duoda bent savaitę apsitvarkyti.

Bet dėkinga ji tik šiuo požiūriu. Tuo tarpu per gruodį iškritusio sniego gausa šiemet jau pareikalavo žymiai didesnių išlaidų miesto ir visos Šilutės seniūnijos gatvių ir kelių valymui: tam jau išleista apie 166 tūkstančiai litų.

Per gruodį išberti 32 barstytuvai

„Šilutės komunalininko“ direktoriui Audriui Benkunskui perdavėme privačiuose pokalbiuose nugirstas Šilutės ponių kalbas, jog šiemet jos net ir žiemą galinčios avėti aukštakulnius: miesto šaligatviai esantys pakankamai švarūs.

„Reikia atiduoti duoklę dėkingai žiemai, kuri, pabėrusi sniego, leidžia ir susitvarkyti“, – atsako A.Benkunskas.

„Šilutės komunalininkas“ sudarė gatvių priežiūros brigadą, kurios darbininkai į gatves išeina atsižvelgdami į oro sąlygas.

Dažniausiai apie 4 valandą ryto jie jau būna darbo vietose.

Šaligatvius pirmiausia nubraukia ir nušluoja traktoriukas, po to jis dar paberia ir druskos. Tokių traktoriukų su šluotomis „Šilutės komunalininkas“ turi tris. Paskui traktoriuką einantys valytojai šaligatvius valo jau plačiau.

Bendrovės traktoriukas „Bobcat“ nuvalo ir įvažiavimus į daugiabučių kiemus, bet kiemuose tvarkytis turi patys gyventojai.

Dar 3 traktoriai valo šalutinių gatvių važiuojamąją dalį, be to, gatvėse dirba ir smėlio – druskos mišinio barstytuvas. Toks barstytuvas vienu metu veža apie 7 tonas mišinio, o mūsų miesto gatvėmis šią žiemą jis gatviu valymas ziematuri pravažiuoti kone kasdien. Kartais ir po 2 kartus, o jei smarkiai šąla – net ir 3 kartus.

Pasak A.Benkunsko, gruodžio mėnesį miesto gatvėse išbarstyti 32 tokie barstytuvai, kurių vienas reisas atsieina apie 1500 litų. Į šią sumą įskaičiuota specialaus plauto smėlio, druskos kaina, žinoma – degalų sąnaudos, technikos eksploatacijos išlaidos bei darbininkų atlyginimai.

Stengiamasi, kad apie 7.30 val. gatvės ir šaligatviai jau būtų nuvalyti, mat kaip tik tada prasideda rytinės šilutiškių kelionės į darbus. Tuomet komunalininkų technika ir šaligatvių valytojai pasuka į atokesnes gatveles, kur pėsčiųjų ir pravažiuojančiųjų beveik nebūna.

Techniką komunalininkai atnaujino rudenį, tad ji mažai genda. Nebent atsiranda smulkūs gedimai.

Visgi A.Benkunskas pripažįsta, jog gatvių valymu nepatenkintų šilutiškių skambučių jau sulaukta ir šiemet.

Šiemet miesto gatvių priežiūra brangesnė nei pernai

Šių darbų užsakovas – Šilutės seniūnija, todėl seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko teiraujamės, kiekgi šiemet jau atsiėjo mokesčių mokėtojams miesto gatvių priežiūra. Pasirodo, miesto gatvių, o kartu ir visos seniūnijos kelių valymui šiemet jau prireikė maždaug 78 tūkstančių litų (Šilutės seniūnijoje iš viso yra 267 kilometrai kelių, iš jų valoma apie 220 km).

Dar apie 88 tūkstančius litų atsiėjo Šilutės ir Traksėdžių gatvių barstymo smėlio – druskos mišiniu darbai. Taigi bendra suma siekia apie 166 tūkstančius litų.

Ši suma žymiai didesnė, nei gatvių ir kelių priežiūrai Šilutės seniūnija buvo išleidusi pernai per visą žiemą. Pernai, pasak A.Ivanausko, miesto gatvių ir seniūnijos kelių valymui buvo sunaudota tik apie 16 tūkst. litų, o barstymui – apie 51 tūkst. litų. Šios sumos buvo mažesnės todėl, kad ir žiema pernai buvo kitokia: gausiai pasnigo tik kelias dienas, o vėliau sniego buvo mažai. Šiemet, anot A.Ivanausko, visą gruodį jei ne pustė, tai bent snigo.

Prižiūrėti gatves padeda ir už socialines pašalpas dirbantys žmonės. Pasak A.Ivanausko, ne visų jų darbas yra efektyvus, ne visi dirba sąžiningai, bet rezultatas vis tiek matosi. Kai tų darbininkų yra gausus būrys, sukontroliuoti visų neįmanoma.

Bendras A.Ivanausko pastebėjimas – atsakingiau dirba vyresnio amžiaus žmonės, o jaunesnieji dažniau stengiasi pastovėti ir paplepėti.