Gaudžiant varpui gardamiškiai pagerbė Petrus, Povilus ir savo iškiliausius lyderius

gardamo svente_3Klausimas kur ir kaip švęsti Petrines ir Povilines, Šilutės rajono gyventojams nebekyla jau seniai – šiai datai skirtą renginį jau daug metų dovanoja gardamiškiai. Tačiau Gardame rengiama šventė nekintanti ir yra tik tuo savo datos pastovumu, o jos turinį rengėjai sugeba kasmet praturtinti naujais akcentais.

Šiemet gardamiškius į šventės vietą kvietė net iki 1938-ųjų šio miestelio bažnyčioje skambėjusio, ir nuo tada seniūnijoje saugoto varpo dūžiai, jie išrinko pačius pačiausius savo bendruomenės narius ir pačias bendruomenes, o savo parką praturtino dar vienu ąžuoliuku.

Varpas pakvietė didžiuotis, jog esame lietuviai

„Varpo gaudesy“, – taip šiemet savo tradicinį renginį pavadinusių gardamiškių mintis išsakiusi šventės vedėja Lina Balčiauskienė visiems priminė, jog kuomet girdime varpo gausmą, širdis šaukia grįžti į gimtuosius namus. O tądien, pasak vedėjos, ir kiekvieną gardamiškį, ir jų svečią varpo dūžiai dar sukvietė ir pasidžiaugti vieni kitais bei pasididžiuoti jog esame lietuviai.gardamo svente_6

Aidint tiems dūžiams į sceną pakviesti garbiausi svečiai: šį kraštą jau visą 10-metį globojantis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, rajono savivaldybės vadovai.

R.Žemaitaitis sakė, jog jam jau seniai nebereikia priminti kada vyks Gardamo šventė – jis gerai žino, jog tai Petro ir Povilo vardinių diena. Pasak svečio, jam visada miela susitikti su šio krašto žmonėmis. Tai buvo akivaizdu ir tądien, nes Seimo narys mielai ragavo gardamiškių spaustus sūrius, raugtą girą ir kur bepasisukdamas vis spaudė vietinams rankas. O seniūnijai jis padėkojo už tai, kad ši nuolat buria savo žmones saugoti tradicijas.

Gražios bičiulystės visoms šios seniūnijos bendruomenėms ir gražios likusios vasaros gardamiškiams linkėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis įteikė ir dovaną – ąžuoliuką. Pasak mero, pernai visoms seniūnijoms šermukšnių medelius dovanoję Savivaldybės vadovai šiemet jų parkus papildys ąžuoliukais. Ir tai simboliška Lietuvos 100-mečio metais, mat šis medelis bene geriausiai simbolizuoja Lietuvos tvirtybę.
Sveikinimo žodžius vietiniams tarė Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, šio krašto atstovė rajono Taryboje Laimutė Uselienė. O Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė saviškiams palinkėjo, tad tądien nuskambėję varpo dūžiai pasiektų kiekvieną šeimą ir kiekvieną širdį. gardamo svente_5

Išrinko tautiškiausius ir versliausius lyderius

Iškilią datą – Lietuvos 100-metį – susirinkusiesiems priminė ir šalia scenos trispalvės spalvomis šviečiantis užrašas, ir šiemet išrinktų 7 nominacijų pavadinimai. Seniūnė B.Pocevičienė pasakojo, jog išrinkti labiausiai seniūnijos bendruomenei nusipelniusius žmones ir kolektyvus nebuvo lengva, galvosūkio užteko ir jai, ir seniūnaičiams, ir bendruomenių pirmininkams. O patiems išrinktiesiems tai buvo taip netikėta, jog ne vienam ir ašarą išspaudė.

„Šimtmečio mokytoja“ – tokia nominacija skirta ilgametei mokytojai Irenai Šerpytienei, kurią atsiimti pagarbos ženklų į sceną atlydėjo net iš Žemaitijos atvykęs renginio vedėjos Linos talkininkas Petrukas. „Šimtmečio tautiškiausia bendruomene“ už grožio kūrimą savo apylinkėje išrinkta Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, tad jos atstovus į sceną vedė pirmininkas Arūnas Juozas Uselis. Jis nepamiršo pakviesti  kaimynų gardamiškių rugpjūčio 25 dieną atvykti į tradicinę Šylių kaimo šventę „Gandro dovanos“.

„Šimtmečio projekto“ nominacija atiteko Gardamo bendruomenei, kuriai vadovauja B.Pocevičienė, sugebėjusiai gyvenvietėje įkurti vaikų darželį, o „Jauniausia šimtmečio lydere“ išrinkta Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė.gardamo svente_4

„Šimtmečio verslininku“ nominuotas gardamiškis Stanislovas Jonikaitis, o „Versliausia seniūnijos šimtmečio bendruomene“ – ekologiškų arbatų gamyba jau garsėjanti Bliūdsukių kaimo bendruomenė „Želvesys“, vadovaujama Rasos Mcdonalds.

„Šimtmečio dovana“ visai seniūnijai pavadintas nuolat gardamiškiams talkinantis šilutiškis Petras Juraška.

Visi nominantai buvo papuošti įspūdingomis vietos floristės Genovaitės Kamarauskienės gamintomis skrybėlaitėmis, jos kurtos Lietuvos trispalvės spalvų žolynų puokštės puošė ir šventės sceną. O žiūrovai vienas po kito suko ir į floristės palapinę, kur galėjo įsigyti jos kurtų dirbinių.

Pagerbti Petrai ir Povilai

Apdovanoti ir tądien vykusių sporto varžybų nugalėtojai. Varžyboms teisėjavusi ilgametė šios seniūnijos sportininkų trenerė šyliškė Vilija Parnarauskienė į sceną kvietė visus rankų lenkikus įveikusį Osvaldą Girskį, visas seniūnijas aplankančius krepšininkus iš Vainuto „Chamau“ ir tinklininkus iš Degučių, pasivadinusius „Vierchais“. O simbolinę Gardamo pasagą, šįkart iš trijų vaikinų, ištvermingiausiai irgi išlaikė Osvaldas, o iš dviejų merginų tvirčiausia buvo Daiva prisistačiusios dalyvės ranka.

Petrų, Petronėlių ir Povilų šiemet susirinko nepilna dešimtis, jie apdovanoti puodeliais su Gardamo simbolika.

Saviškiams šoko prieš kelis metus susikūręs vietos moterų šokių kolektyvas, dainavo moterų ansamblis „Aušrinė“ ir „Ašvelė“ iš Inkaklių, o išvakarėse gardamiškiams savo koncertą dovanojo šilutiškių choras „Vox Libri“. Vakarop žiūrovų gretos ypač pagausėjo, kuomet scenon užlipo svečiai – „Du Donatai“ ir „Pikaso“. O artėjant vidurnakčiui Gardamo padangę nušvietė Rasos ir Gintaro Šarkų dovanoti fejerverkai.