Gavausi 86 eurų baudą klaipėdietė su aplinkosaugininkais aiškinasi teismuose

zvejysPažvejoti pamaryje sumaniusi trijų vaikų mama Svetlana pateko į labai keblią situaciją. Jai buvo paskirta 86 eurų bauda vien dėl to, kad ji turėjo ne saugomoje teritorijoje reikalingą žvejo kortelę, bet žvejo bilietą, praneša diena.lt. „Pagimdžiau trečiąjį vaiką. Žvejyboje nebuvau trejus metus. Žinoma, kad per tą laiką daug kas galėjo pasikeisti, tačiau elgiausi sąžiningai, bilietą įsigijau”, – tikino moteris, nežinojusi, kad reikėjo žvejo kortelės.

Moteris negalėjo sutikti su tokia didele Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų skirta bauda ir dėl to kreipėsi į Šilutės apylinkės teismą, tikėdamasi, kad bauda bus sumažinta.

Minijos upėje ties Kintų tvenkiniais žvejojusi klaipėdietė teigė apgailestaujanti dėl pažeidimo ir tikino, kad jis įvyko dėl nežinojimo. Nepaisant to, teismas nesumažino aplinkosaugininkų skirtos baudos.

Vis dėlto Klaipėdos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas tikino, kad nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Jis sakė, kad bauda galėjusi siekti netgi 173 eurus.

„Daug tokių. Tačiau išvažiuodami į reidą mes sąžinę paliekame namuose. Aš suprantu žvejus, bet mes privalome laikytis įstatymų. Žvejys pats turi žinoti, kur jis važiuoja ir ką jam nusipirkti: kortelę ar leidimą. Nemuno deltos regioniniame parke yra limituota žvejyba. Klaipėdietė privalėjo įsigyti žvejo kortelę. Būtų sumokėjusi 60 euro centų brangiau, būtų negavusi baudos”, – patvirtino V. Marozas.