Gegužę beveik keturis kartus šoktelėjo santuokų skaičius

heart-529607 960_720Besibaigiant birželiui paaiškėjo, kaip gegužės mėnesį keitėsi santuokų, gimstamumo, mirtingumo ir kiti demografiniai rodikliai Šilutės mieste ir rajone.

Vos atvertus Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės surinktus duomenis, į akis krenta beveik keturis kartus išaugęs santuokų skaičius. Jeigu pirmąjį 2018 metų ketvirtį per mėnesį bendro gyvenimo keliu žengdavo nuo 11 iki 13 porų, tai gegužę tuoktis nusprendė net 42 poros!

Toliau panagrinėsime kitus rajono demografinę situaciją atspindinčius duomenis.

Didžiausias šiais metais ir per mėnesį gimusių naujagimių skaičius – 35 (ankščiau 29-34 naujagimiai). Iš jų 15 berniukų ir 20 mergičių. 21 kūdikis gyvens mieste, o likusieji 14 seniūnijose. Dar 6 kūdikius tėvai į Lietuvą parvežė užregistruoti iš užsienio. Gegužę dar vieną šeimą pradžiugino dvynukai.

Dvi mamos savo atžalas augins būdamos vienišomis mamomis. Jauniausia mama tapusi mergina buvo sulaukusi 18 metų, vyriausia – 39-erių.
Populiariausi naujagimių vardai: berniukams – Nojus, Jokūbas, mergaitėms – Viltė, Barbora. Reti vardai: berniukams – Povilas, vytenis, mergaitėms – Milana, Vytautė.

Kiek liūdniau nuteikia mūsų krašto gyventojų mirtingumas – per gegužę Šilutės rajone ir mieste netekome 58 gyventojų (balandį 47).Tarp mirusiųjų 33 vyrai ir 25 moterys, iš jų 20 mirė mieste, kiti 38 seniūnijose.

Užsienyje užgeso dviejų mūsų kraštiečių gyvybės: 1 moters ir 1 vyro. Seniausias anapilin iškeliavęs kraštietis buvo sulaukęs 96-erių.
Iš 42 gegužės mėnesio santuokų, 20 įregistruota Civilinės metrikacijos skyriuje, 22 poros susituokė bažnyčioje.

Santuokas nutraukė 8 poros. Viena santuoka nutrūko užsienyje. Abiejų susitarimu nutrauktos 6 santuokos: dėl vyro kaltės – 2 , dėl moters – 2.