Gegužę – santuokų šuolis

wedding wallpaper 09d95Gegužės mėnesį Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 42 naujagimiai, 61 mirtis, 30 santuokų ir 11 skyrybų.

Skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, santuokų skaičius – kol kas didžiausias šiais metais (iki gegužės kas mėnesį susituokdavo 12-21 pora). Vienas didžiausių per penkis šių metų mėnesius yra ir mirčių skaičius (sausį ir kovą mirė po 62 žmones). Deja, gimstamumo skaičiai įprastai maži.

Gegužę mūsų rajone įregistruoti pasaulį išvydę 26 berniukai ir 16 mergyčių. Viena naujagimių porelė – dvynukai. Į apskaitą įtraukti 7 kūdikiai, gimę užsienyje.

19 vyrų juridiškai pripažino tėvystę. Vieno kūdikio tėvas vaiką paliko auginti vienišai mamai, nepripažinęs tėvystės.

Gegužę gimdė septyniolikmetė, vyriausiai mamai buvo 43-eji. Viena šeima susilaukė 6-ojo vaikelio.

Populiariausi gegužę gimusių naujagimių vardai buvo Mantas, Matas, Benas, Austėja, Deimantė ir Gabija. Suteikti ir retesni vardai: Rytis, Kevinas, Adas, Taja, Upė, Arina.

Gegužę mirė 29 vyrai ir 32 moterys. Iš jų 1 vyras ir 2 moterys mirė užsienyje.

Vyriausiam velioniui buvo 101-eri metai.

Iš 30 santuokų, įregistruotų gegužę, 7 buvo bažnytinės, 4 sudarytos užsienyje. Ne pirmą kartą tuokėsi 3 vyrai ir 5 moterys.

Išsituokus 11 šeimų, gyventi su motinomis liko 8 nepilnamečiai vaikai. Visos ištuokos įvyko abiejų sutuoktinių bendru sutarimu.