Gegužinė senojo muziejaus kiemelyje parodys, ar jis šilutiškiams reikalingas

MUZIEJUS PASTATAS_1Birželio 29 dieną Šilutės savivaldybės taryba spręs, ar skelbti senojo muziejaus pastatų privatizacijos aukcioną, ar juos perleisti naudotis asociacijai „Šilutės bendruomenės namai“.

Šios organizacijos pirmininkas Adolfas Nausėda kviečia Šilutės miesto visuomenę birželio 17 dieną (šeštadienį) nuo 16 val. susirinkti senojo muziejaus kiemelyje ir dalyvauti gegužinėje – vakaronėje. Asociacijos nariai nori ir patys įsitikinti, ir savivaldybės politikams parodyti, ar Šilutės visuomenei reikalingas šis objektas.

Reikia visuomenės palaikymo

Gegužės mėnesio savivaldybės Tarybos posėdyje asociacijos pirmininkui A.Nausėdai ir senojo muziejaus perdavimo visuomeniniams poreikiams šalininkams pavyko iš valdžios išprašyti vieną mėnesį atidėti šio objekto privatizavimą, o per tą laiką surengti derybas ir galutinai apsispręsti, kaip miesto bendruomenė galėtų tame istoriniame pastate organizuoti savo veiklą. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė straipsnyje „Valdžia Šilutės bendruomenes vedžioja už nosies“ gegužės 31 d.

Iki muziejaus likimo svarstymo savivaldybės Tarybos komitetuose liko tik 10 dienų, o derybos su bendruomene dar nė nepradėtos.

A.Nausėda „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Tarybos posėdyje valdžia įsipareigojo sudaryti komisiją, kuri su asociacijos atstovais aptartų pastato panaudojimo, išlaikymo ir remonto galimybes ir įsipareigojimus.

Todėl A.Nausėda nedelsdamas, po savivaldybės Tarybos posėdžio, jau gegužės 31 dieną Savivaldybėje įregistravo prašymą (dar kartą), kad senieji muziejaus pastatai būtų perleisti naudotis Šilutės bendruomenėms. Jis žino, kad Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis nedelsdamas įpareigojo savo pavaduotoją Virgilijų Pozingį sudaryti komisiją ir vadovauti jai derybose su asociacija „Šilutės bendruomenės namai“.

A.Nausėda nerimauja, kad jau prasidėjo antra savaitė, tačiau iš Savivaldybės jis negauna jokių žinių apie sudarytą komisiją, negauna ir kvietimo į pokalbį ar derybas. Jam jau peršasi negera mintis, kad Savivaldybės administracija ir toliau vedžioja bendruomenes už nosies, tempia laiką, kad vėl galėtų apkaltinti neveiklumu ir t.t.

Nuo birželio 19 dienos Tarybos komitetų posėdžiuose jau turėtų būti svarstomas sprendimo projektas, kad bendruomenėms pažadėti pastatai būtų jiems ir atiduoti. Tad kodėl administracija vilkina susitikimus iki paskutinės deryboms skirtos dienos?

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ paneigė žinią, kad jam pavesta sudaryti komisiją ir organizuoti derybas su asociacija. Pasak V.Pozingio, įprastai direktorius pats sudaro komisijas ir įsakymu įpareigoja, kam ir ką veikti.

Mugė, prekybos namai ar stichinė nelaimė?

Kalbėdamas apie organizuojamos gegužinės tikslą, A.Nausėda pasakojo, kad visų pirma jis norėtų, jog miestelėnai gerai praleistų laiką kartu. Tikisi, kad visi sueis su savo šeimų nariais, su savo arbatėle ir užkandžiais. Gera nuotaika ir linksmybėmis pasirūpins asociacijos nariai – bendruomenės ir jų pakviesti etnografiniai ansambliai. A.Nausėda neabejoja, kad bus daug lietuviškų dainų, šokių ir žaidimų, kuriuose galės dalyvauti visi susirinkusieji.

Kas žino, kaip vystysis reikalai su visuomenės ir bendruomenių susitikimams pasirinkta vieta? Gal ji ir toliau išliks visiems brangi ir lankoma? O gal valdžia pastums ją po privatizacijos plaktuku? Aišku tik viena, kad šilutiškiams tikrai nesinori čia turėti dar vienos mugės ar prekybos centro.

„Būtų blogiausia, jei senasis muziejaus pastatas sunyktų. Lietuvoje buvo ne vienas atvejis, kai senus namus nei iš šio, nei iš to užklupo gaisrai.

Tada investuotojams atsiriša rankos toje vietoje statyti tai, ką jie nori… Tokių pavyzdžių pilna Vilniuje“, – niūriausių senojo muziejaus ateities scenarijų neatmeta A.Nausėda.