Penkiolikmečio šilutiškio mirtis Rusnės paplūdimyje paskatino imtis kokių nors priemonių, kad ateityje būtų išvengta tokių nelaimių. O tereikėjo tiek nedaug – tragedijos Atmatos upėje galėjo ir nebūti, jeigu į nelaimę patekusiems vaikinams laiku būtų mestelėtas gelbėjimosi ratas…
Padėjo savanoriai
Praėjusią savaitę Rusnės gyventojai kreipėsi į seniūnijos darbuotojus su pasiūlymu, kad populiariausiems Rusnės salos paplūdimiams reikėtų parūpinti gelbėjimo priemonių. Seniūnės Dalios Drobnienės daug įkalbinėti nereikėjo. Ji kaipmat suorganizavo talkininkus, kurie dviejuose salos paplūdimiuose – ant Atmatos upės kranto rusniškių vadinamame „ant kampo“ ir Pakalnės upės pradžioje – „prie klevo“ – įkasė šakotus kuolus.
Ant jų dabar kabo gelbėjimosi ratai su specialiomis neskęstančiomis 20 metrų virvėmis. Taigi, praėjusį savaitgalį rusniškiai ir salos svečiai paplūdimiuose buvo jau šiek tiek saugesni.
Rusnės seniūnė D.Drobnienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra dėkinga žmonėms, kurie paaukojo savo laisvą laiką, lėšas, kad bent minimalios gelbėjimosi priemonės atsirastų ten, kur jų labiausiai reikia. Rėmėjai ir talkininkai prašė jų pavardžių neviešinti. Jie mano, kad tokius gerus darbus galima atlikti be reklamos.
Tyko pavojai
D.Drobnienė sakė, kad abu minėti paplūdimiai nėra įteisinti – jie yra pačių rusniškių savavališkai pasirinktos maudynių vietos. Ir kas jiems gali uždrausti tose maudytis ar ilsėtis?..
Reikia paminėti, kad dauguma paplūdimių lankytojų rusniškių žino Atmatos upės dugno reljefą – kur seklumos, o kur daubos. Tačiau, kaip tą sužinoti svečiams, kurie net nenutuokia, kad paplūdimyje „ant kampo“ visai arti kranto yra 3 – 4 metrų gylio duobės ir vandens srovės ties jomis yra stipresnės. Paplūdimys „prie klevo“ irgi turi pavojingą paslaptį – jis yra Skirvytės ir Pakalnės upių susikirtime. Šio paplūdimio smėlis suneštas iš dviejų upių srovių sūkurio vietos, todėl vos apie 25 metrus nuo kranto – sūkurio vietoje yra 10 metrų gylio dauba.
Pasak D.Drobnienės, nereikia tikėtis, kad gelbėjimosi priemonės užtikrins saugų visų poilsiautojų poilsį paplūdimyje, tačiau tai bent jau bus galimybė suteikti skęstantiesiems nors šiokią tokią pagalbą. Visgi tėvai ar kiti suaugusieji neturėtų leisti vaikams maudytis tokiose vietose be priežiūros.
Rašyti atsakymą