Gelbėjo iškritusį gandriuką ir sužeistą katiną

gelbejo gyvunus_gandriukasSavaitgalį žmonių pagalbos prireikė gyvūnams.

Šeštadienio rytą ugniagesiai važiavo į Rusnę įkelti į lizdą gandriuką.

Sekmadienį Šilutėje gyvūnus globojančios organizacijos savanoriai gelbėjo ant kelio rastą, greičiausiai automobilio partrenktą kačiuką. Žmonės turėjo vilties, kad katinas išgyvens, visgi gyvūno gyvybė užgeso kitą dieną.

Gyvūnus gelbėjančios organizacijos yra dėkingos neabejingiems žmonėms, kurie stengiasi išgelbėti kiekvieną gyvybę.

 Gelbėjo gandriuką

Iš lizdo iškritęs šlapias ir purvinas gandriukas pastebėtas šeštadienį ryte Rusnės etnografiniame Skirvytėlės kaime. Pas tėvus į sodybą atvykusi Inga kartu su artimaisiais nedelsdami pradėjo ieškoti pagalbos, skambino ir gyvūnus globojančioms organizacijoms.

Lrytas.lt rašo, kad gyvūnų apsaugos specialistai jai liepė nesikišti, nes gandrai patys iš lizdų išmeta vaikus – tai natūrali atranka.

„Bet mes nenorėjome kieme stebėti mylimų paukščių agoniją, tad nenuleidome rankų ir paskambinome į „Nuarą“, – pasakojo moteris. Darbuotojai bendravo labai maloniai ir operatyviai. Jie išklausinėjo, ar paukštis nesužeistas, ar jį reikia vežti pas specialistą, ar tiesiog įkelti į lizdą.

„Nuaro“ darbuotojai susisiekė su Šilutės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ir paprašė gelbėtojų padėti gandriukui. Gelbėtojai nedelsdami atvyko į nurodytą vietą. Jie sugavo paukštį bei panaudodami gaisrininkų kopėčias atsargiai įkėlė jį atgal į lizdą, kuriame tupėjo dar du maži gandriukai.

„Ačiū gyvūnų priežiūros centrui „Nuaras“ (Klaipėdos regiono gyvūnų globos namams) ir Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už pagalbą įkeliant gandriuką į lizdą. Ačiū jiems, kad žmogiškai sureagavo ir padarė, ką gali“,- savo „Facebook“ paskyroje dėkojo Inga.

Katinas gydytojo apžiūros nesulaukėgelbejo gyvunus_kelia_gandriuka

Sekmadienį Verdainėje, keli šimtai metrų iki ženklo, nurodančio, kiek kilometrų liko iki Juknaičių, žmonės rado sužeistą kačiuką. Greičiausiai, jį partenkė automobilis.

„Gal kas skubiai galite priimti katinėlį laikinai pagloboti? Mes pasirūpintume viskuo – maistu, procedūromis klinikose. Jūsų prašome tik nuoširdaus prieglobsčio ir priežiūros, išlaidos – mūsų problema“, – tą vakarą „Facebook’e“ paplito gyvūnus gelbėjančių savanorių pagalbos prašymas.

VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ atstovė Ugnė Bertašiūtė pasakojo, kad gana greitai atsirado net keletas žmonių, panorusių priglausti sužeistą katiną.

„Įvykio vietoje mūsų laukė šaunieji gelbėtojai – Gabrielė su savo draugu (esame jiems labai dėkingi už tokią didžiulę pagarbą gyvybei). Atvyko ir savanorė Everina iš kitos organizacijos – „Gyvūnų užuovėjos“, kuri pažadėjo rainiu tinkamai pasirūpinti“, – pasakojo Ugnė.

Sužeistam katinui reikėjo veterinaro pagalbos, tačiau gelbėtojams sunkiai sekėsi sekmadienį rasti dirbančią veterinarinę kliniką. Dauguma veterinarų buvo išvykę, kiti apžiūrėti gyvūno negalėjo.

„Nežinau kodėl, bet lyg tyčia tokie liūdni dalykai visada nutinka arba savaitgaliais, arba naktimis, kai nedirba nė viena veterinarinė gydykla“, – buvo rašoma „Gyvūnų užuovėjos“ „Facebook“ paskyroje.

Savanoriams pavyko gauti vaistų nuo skausmo, kuriuos katinui jie suleido patys. Atsirado viltis, kad rainis pasveiks, nes vakare jis jau ėdė, miegojo. Pirmadienio rytą kačiukas nuvežtas į veterinarinę kliniką – apžiūrai, rentgeno, kraujo tyrimams.

Tačiau nuvykus pas veterinarus katinėlis pasidavė, net nespėjus padaryti tyrimų…

U.Bertašiūtė pasakojo, kad „Šilutės gyvūnų gerovė“ ir kitos gyvūnų gelbėjimo organizacijos visada stengiasi padėti sužeistiems gyvūnams, nuveža juos pas veterinarus, ieško laikinosios globos ar suranda nuolatinius naujus šeimininkus.

Tačiau dažnai savanorių namai būna sausakimši gyvūnų ir kitiems vietos, gaila, neužtenka.

„Sukamės iš padėties visais būdais. Mūsų organizacijos tikslas – į gyvūnų gelbėjimą įtraukti kuo daugiau žmonių, todėl visada prašome visuomenės pagalbos. Gelbėjant gyvūnus privalu susivienyti“, – sakė ji.