Gelbėtojai gesino sodybą, automobilį, nuo stogo nukėlė senolį

gaisras paleiciaiŠią savaitę ugniagesiams – gelbėtojams Šilutėje teko gesinti užsidegusį automobilį, Paleičiuose užsiliepsnojusią negyvenamą sodybą, o Saugose – nukelti nuo dviaukščio namo stogo ten užsikabarojusį 83 metų senolį.

Užsidegė iš serviso paimtas automobilissenolis su medikais

Pirmadienį užsidegė Šilutėje, prie Meno mokyklos, stovėjęs automobilis, priklausantis muzikos mokytojai.

Kaip pasakojo įvykio liudininkai, mokytoja tą rytą pasiėmė automobilį iš autoserviso ir atvažiavo į darbą. Automobiliui bestovint, dėl neaiškių priežasčių variklio skyriuje įsiplieskė ugnis. Ugniagesiams teko gesinti atvira ugnimi degančią mašiną.

83 metų senoliui prireikė lipti ant stogo

Antradienį ugniagesių pagalbos prireikė garbaus amžiaus saugiškiui, kuris buvo užlipęs ant stogo ir nebegalėjo nulipti. 83 metų vyriškis ant stogo lipo pasukinėti nebeveikiančios antenos.

Užlipęs ant dviaukščio su mansarda namo stogo, jis kraigu nuropojo antenos link ir ją pasukinėjęs ruošėsi lipti žemyn. Tačiau į devintą dešimtį įkopęs vyras neįvertino slidžios stogo dangos ir savo galimybių – belipdamas slystelėjo ir ėmė čiuožti skardine stogo danga žemyn. Laimei, jis spėjo įsikabinti į stogo kraštą.

Apie ant stogo kabantį ir nebegalintį nulipti senuką ugniagesiams pranešė kaimynai.

Pirmieji vaduoti į bėdą patekusio senyvo amžiaus vyriškio atvyko Saugų miestelio ugniagesiai savanoriai. Jei ne jie, vyriškis greičiausiai būtų ilgai neišsilaikęs ir nukritęs.

Kol atvyko Šilutės gelbėtojai, saugiškiai jau buvo kopėčiomis pasiekę stogo atbrailą ir prisirišę vyriškį, taip neleisdami jam slysti toliau.

dega auto Vyduno kiemeAtvykęs ugniagesių – gelbėtojų pastiprinimas iš Šilutės kopėčiomis užlipo ant stogo ir nukėlė garbaus amžiaus senuką.
Nelaimėliui saugiai nukelti iš viso prireikė trijų kopėčių.

Nulaipintas žemyn nuo šalčio sustiręs senolis buvo perduotas greitosios pagalbos medikams, kurie jį išsivežė į ligoninę apžiūrai. Įtariama, kad vyriškis galėjo nušalti rankas.

Aplinkinių teigimu, senolis jau ne pirmą kartą kabarojosi ant stogo – sumanydavo pasukinėti anteną ar išvalyti kaminą.
Kaimynai pažadėjo anteną nuimti, kad senoliui nebekiltų noras lipti jos sukinėti.

Sudegė namas vienkiemyje

Trečiadienio popietę ugniagesiai iškviesti į Juknaičių seniūnijos Paleičių kaimo atokų vienkiemį, kuriame užsidegė gyvenamasis namas.

Sodyba priklauso tauragiškiui, bet jis čia negyveno.

Kai kilo gaisras, nieko nebuvo namuose. Pasak sodybą prižiūrinčio vyriškio, jis buvo išėjęs tolėliau nuo sodybos kirsti krūmų, kai pastebėjo iš namo rūkstančius dūmus.

Parbėgęs į sodybą, vyras į namą patekti jau nebegalėjo, nes medinis pastatas degė atvira liepsna.

Sodybos prižiūrėtojas sakė, kad prieš kelias dienas trumpąjį elektros laidų jungimąsi buvo sukėlęs šaldytuvas. Vyriškis nuogąstavo, kad galbūt nuo to ir galėjo kilti gaisras.

Tikslias gaisro aplinkybes nustatys ekspertai.