Gelbėtojai išbando naują valtį

valtis isbandoma pgtGali būti, jog netrukus Šilutės ugniagesiai turės dar vieną valtį, skirtą gelbėjimo darbams potvynio zonoje – tokia valtis trečiadienį išbandyta Šyšos upėje.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrai išbandyti skirtą valtį antradienį parsigabeno iš Klaipėdoje esančios tokią įrangą nuomojančios UAB „Laivo sandėlis“. Jau kitą dieną PGT viršininko pavaduotojas Rimantas Zimantas ir vyr. ugniagesys gelbėtojas Virginijus Bagočius ėmėsi ją išbandyti Šyšos upėje.

PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad bandyti valties tinkamumą šilutiškiai galės iki vasario 28-osios, o tądien jau turės duoti atsakymą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Jei gelbėtojams tokia valtis tiks, departamentas ją šilutiškiams nupirks. Jei jie pasiūlys kokius patobulinimus, į juos pažadėta atsižvelgti gaminant šilutiškiams skirtą gelbėjimo ir susisiekimo priemonę.

Valtis bus gaminama Suomijoje, jos kaina, pasak R.Mačijausko, yra apie 88 tūkstančius litų, dar apie 12 tūkstančių kainuoja prie valties tvirtinamas specialus vežimėlis. Ši gelbėjimo priemonė pagaminta iš specialios medžiagos, kurios neprapjauna ledai, kaip kartais nutinka su guminėmis valtimis.

Paklaustas apie pirmąjį gelbėtojų įspūdį R.Mačijauskas su išvadomis neskubėjo. Anot jo, reikia palaukti didesnės potvynio bangos ir smarkesnės srovės, tik tuomet bus galima tiksliau nustatyti valties tinkamumą.

Ketvirtadienį potvynio vandenys buvo apsėmę 24 kaimus su 72 sodybomis, kuriose gyvena 175 žmonės. Apsemta teritorija – 15,8 tūkst. hektarų, po vandeniu yra 5,6 km vietinės reikšmės kelių. Vidutinis vandens gylis ant jų – 0,3 m. Apsemtas kelio Šilutė – Rusnė 428 metrų ruožas, vandens gylis – 43 cm.