Gelbėtojai prašo poilsiauti saugiai

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad neatsakingas elgesys ar perdėta rizika vandenyje gali tapti skaudžių nelaimių priežastimi.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, vien per birželį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 10 skenduolių. Skęstančiųjų šiemet daugėja – jau nuskendo 49 žmonės, iš jų – 1 vaikas. Pernai per tą patį laiką nuskendo 38 žmonės.

Penkis kartus dažniau skęsta vyrai. Šiemet pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus.

Skęstama dėl įvairių priežasčių. Pagrindinės – neįvertinama galima rizika, bandoma kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose. Tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę.

Atsisakyti maudynių reikėtų, jei esate pavargęs, blogai jaučiatės, perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius. Negalima maudytis naktį ir perkūnijos metu. O šokti į vandenį nežinomoje vietoje, – netgi ten, kur anksčiau buvo saugu, gali būti pavojinga.

Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietą žyminčių ženklų. Didelė skendimo rizika plaukiant ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų, ypač jei nemokate plaukti. Plaukiojant su pramoginiais plaustais, valtimis, baidarėmis, būtina dėvėti gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus. Pasak narų, neretai tenka ieškoti skenduolių ir apvirtus valčiai, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimosi liemenių.

Vanduo – ne vieta žaidimams: nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite ant pečių. Jei plaukiate valtimi, jos nesiūbuokite, joje nevaikščiokite.

Branginkime savo ir kitų gyvybes.

pagd.lrv.lt inf.