Gelbėtojai žiemą iš pusnių automobilių netrauks

DSC 0670Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija posėdyje diskutavo apie pasiruošimą šaltajam 2011-2012 metų sezonui. Tarnybos pažymėjo, kad yra visapusiškai pasiruošusios, kelininkai džiaugėsi šiemet gavę naują barstytuvą. Iki lapkričio 30 d. įmonės turi paruošti techniką ir budintį personalą darbui žiemą.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus informavo, kad šaltuoju metų sezonu iš gatvių bus  vežamas sniegas. Bendradarbiaujant su Šilutės r. policijos komisariatu bus statomi eismą ribojantys ženklai.

„Tikimės šiais metais išsiversti su turimomis lėšomis“,- posėdyje kalbėjo R.Steponkus, prisiminęs sunkią praėjusią žiemą, „sunaudojusią“ itin daug pinigų gatvėms ir keliams prižiūrėti.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mačiulis sakė, kad dabar pagrindinė įmonės užduotis – kuro atsargų sukaupimas šaltajam sezonui. Įmonė jau sukaupė pusę šiaudų kiekio, taip pat yra kuro rezervas, užsakyta mazuto iš Rusijos, paruošti įrenginiai.

Pasak V.Mačiulio, jautriausia problema – šilumos trasos. Įmonė jau numatė atsargas ir personalą, kaip operatyviai likviduoti trasų gedimus, jei tokių bus. Gedimų atvejais numatytas automatinis elektros energijos tiekimas. Rusnėje ir Kintuose įrengtos katilinės,  suvežtos kuro atsargos, kurios bus naudojamos potvynio metu.

Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnyba turi 22 kelių valymo mechanizmus. Tarnyba prižiūri 556 km rajoninių ir krašto kelių, iš jų bus barstoma – 161 km. Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas patikino, kad turimo smėlio – druskos mišinio turėtų užtekti visai žiemai. Tarnyba šiemet gavo naują barstytuvą. Jame, kaip ir kituose, įrengta navigacinė sistema.

„Nuo 4-5 val. ryto iki 8 val. visos gatvės turėtų būti nuvalytos“, – patikino ir UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Stanislovas Benkunskas.

AB LESTO Šilutės – Šilalės skyriaus viršininkas Kęstutis Jaudzemas pažymėjo, jog būtina genėti medžius ir krūmus, nes jie žiemą gadina elektros įrenginius (pavyzdžiui, lūžtančios šakos nutraukia laidus).

Šilutės rajone yra 160 vandens hidrantų, iš kurių ugniagesiai gesina gaisrus. Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas pažymėjo, jog esant ekstremaliai situacijai svarbu prie hidrantų lengvai privažiuoti, todėl keliai iki jų turi būti valomi nuo sniego. Viršininkas taip pat atkreipė dėmesį, jog žiemos metu reikia valyti bent vieną privažiavimą prie atvirų vandens telkinių.

Tam reikalingas budintis buldozerininkas. R.Macijauskas akcentavo, kad sniege užklimpusių automobilių traukimas nėra jų tarnybos pareiga, todėl tokių paslaugų žiemą neketina teikti.

Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nutarta įpareigoti rajonų seniūnijų seniūnus pasirengti žiemai.

Iki gruodžio 1 d. kartu su šiluės PGT pareigūnais ir socialiniais darbuotojais aplankyti rizikos šeimas ir vienišus senyvo amžiaus asmenis, priminti gaisrinės saugos reikalavimus, padalinti prevencinius lankstinukus.