Gėlės moterims – iš socialdemokratų rankų

SOCDEMU GELES 1Jau dešimtą kartą Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus nariai kovo 8 dieną pakvietė moteris į „Gilijos“ kavinę pasidžiaugti atėjusiu pavasariu ir, žinoma, paminėti Tarptautinę moters dieną.

Skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis su partiečiais – rajono Tarybos nariu Alfonsu Vanagu, Savivaldybės Ūkios skyriaus vedėju Sigitu Šepučiu bei šviesios atminties rajono politiku Izidoriumi Vaičiuliu mūsų rajone išpuoselėjo tradiciją pasveikinti moteris Kovo 8-ąją. Ši akcija kasmet vis gražėja.

Praėjusio ketvirtadienio pavakarę moteris, užėjusias į „Giliją“, šį kartą sveikino ne tik A.Šimelionis, A.Vanagas, bet ir Šilutės krašte ketinantis pretenduoti į LR Seimą patyręs politikas Artūras Skardžius.

A.Skardžius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad supratingi vyrai moterims gėles dovanoja ne tik tą vieną dieną. Vyrai turi pripažinti faktą, kad daugeliu atveju moterys už juos yra darbštesnės, kruopštesnės ir turi labiau išugdytą pareigos bei atsakomybės jausmą.SOCDEMU GELES

Džiugu, pasak A.Skardžiaus, kad mūsų visuomenė taisosi į gerąją pusę ir moterys visuomeniniame, politiniame gyvenime sparčiai vejasi vyrų lig šiol uzurpuotas sritis. Jos įrodo esančios puikios įmonių, įstaigų vadovės, įžvalgios politikės.

A.Skardžius dvi kadencijas – nuo 2000 m. iki 2008 m. – buvo išrinktas į Seimą. Jam priklauso įgyvendinta idėja įsteigti Parlamento veiklos Audito komitetą, kuriam jis kelerius metus pats ir vadovavo. Iki 2004 metų jis ėjo Seimo vicepirmininko pareigas.

Per šį laikotarpį politikos vadovaujančiuose postuose esančių moterų skaičius pasikeitė nuo 12 proc. iki 24 proc. Todėl, A.Skardžiaus nuomone, ir toliau reikia siekti, kad vyrų ir moterų lygios galimybės būtų įtvirtintos ne tik įstatymais, bet ir praktikoje.

Šilutės socialdemokratai A.Šimelionis, A.Vanagas ir A.Skardžius Tarptautinę moters dieną moterims padovanojo bemaž 100 tulpių. Restorane „Gilija“ visos moterys pavaišintos arbata ar kava, vyno taure.

Kai kurios kalbintos moterys sakė, kad į socialdemokratų kvietimą kovo 8 dieną pabūti kartu atsiliepia jau ne pirmus metus. Šilutiškės vertina jų pastovumą ir tvirtą pažadą puoselėti sukurtą tradiciją.